01.04.2015 21:32

Mārupieši iztērē 24 punktu pārsvaru un zaudē LBL2 pusfināla pirmajā spēlē

Pirmo reizi nonākuši zaudētājos tikai 32 sekundes līdz pamatlaika beigām, Mārupes sporta centra basketbolisti Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas pusfināla sērijas pirmajā spēlē ar 67:70 savā laukumā piekāpušies basketbola klubam "Ogre".

Maču mājinieki sāka ļoti pārliecinoši – pirmajās sešās minūtēs ielaisti tikai divi punkti un panākts deviņu punktu pārsvars. Pirmās ceturtdaļas beigās starpība sasniedza 13 punktus (23:10) un turpināja lēnām augt līdz pirmā puslaika beigām – 37:21.

Arī pēc pārtraukuma nekas būtiski nemainījās, un trešās ceturtdaļas vidū rezultāts bija jau 54:30 mārupiešu labā. Taču tad gluži negaidīti spēlē iestājās lūzums. Otrā puslaika vidū uz piecām minūtēm laukuma saimnieki palika "sausā", un nepilnas astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām starpība saruka līdz 56:46.

Sajutuši, ka viss vēl nav zaudēts, ogrēnieši turpināja ofensīvu, bet Mārupes basketbolisti, kā izrādījās, pēdējos punktus spēlē guva divarpus minūtes līdz finālsvilpei, kad rezultāts vēl bija 67:62. 32 sekundes līdz beigām pieredzējušais Mihals Hlebovickis pirmo reizi visā spēlē vadībā izvirzīja BK "Ogre" (67:69), un atlikušajā laikā divi izmisīgie mājinieku trīspunktu metieni mērķi nesasniedza – 67:70.

Mārupes kluba labā Toms Straudovskis guva 16 punktus un Jānis Ramšs 11 punktus, nevienam citam vismaz desmit punktu robežu sasniegt neizdevās.

Pusfināla sērija ritēs līdz divām uzvarām. Otrā spēle paredzēta 8. aprīlī Ogrē. Ja mārupiešiem izdosies revanšēties, izšķirošā trešā cīņa notiks 12. aprīlī Mārupē.

LBL2 turnīra otro posmu Mārupes sporta centra komanda beidza otrajā vietā, bet BK "Ogre" trešajā. Pamatturnīrā savstarpējās spēlēs katrs klubs guva pa vienai uzvarai.