22.03.2015 18:19

Volejbola laukumos izceļas Pierīgas jaunietes

Volejbola laukumos izceļas Pierīgas jaunietes Latvijas Volejbola federācija

Pierīgas volejbola klubi un komandas nedēļas beigās aizvadījuši spēles dažāda līmeņa turnīros. Lielākos panākumus guva meiteņu komandas gadskārtējās "Lāses" kausa izcīņas finālsacensībās skolu komandām.

"Skonto" hallē notikušajā finālturnīrā vecākajā grupā 1995./98. g.dz. jaunietēm pirmo vietu 30 komandu konkurencē izcīnīja Mārupes vidusskolas komanda, bet jaunākajā grupā (1999./2002. g.dz.) otro vietu ieguva Ādažu vidusskolas audzēknes, kuras piekāpās vienīgi Daugavpils Centra ģimnāzijas volejbolistēm.

Pieticīgāki bija Pierīgas novados pārstāvošo puišu rezultāti – vecākajā grupā Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda ierindojās 12. vietā, bet jaunākajā grupā 18. vietu ieņēma Zvejniekciema vidusskolas audzēkņi.

Minētās četras komandas tiesības piedalīties finālturnīrā ieguva, uzvarot reģionālās atlases kārtā, kurā turnīros visā Latvijā piedalījās 613 komandas un 5820 spēlētāji no 251 skolas. Finālā piedalījās 123 labākās komandas.

No cīņas par Nacionālās līgas medaļām svētdien izstājās volejbola klubs "LSPA/Stopiņi". Ceturtdaļfināla izšķirošajā trešajā spēlē Stopiņu volejbolisti izbraukumā piekāpās VK "Ventspils" vienībai – 0:3 (21:25, 13:25, 23:25) un sērijā 1:2.

Kā zināms, sērijas pirmajā spēlē Ventspilī ar 3:1 negaidīti uzvarēja "LSPA/Stopiņi" volejbolisti, bet otrajā, kas notika Ulbrokā, trijos setos pārāki bija favorīti ventspilnieki. Ceturtdaļfināla kārtu nespēja pārvarēt arī Mārupes sporta centra volejbolisti, kuri divreiz pēc kārtas piekāpās volejbola klubam "Aizkraukle".

Latvijas dāmu čempionāta pirmajā pusfināla spēlē svētdien tikās Jelgavas/LU un sporta kluba "Babīte" komandas. Babītes volejbolistēm pienācīgu pretestību izrādīt neizdevās – 0:3 (18:25, 20:25, 12:25). Atbildes spēle paredzēta 29. martā Piņķos. Ja mājiniecēm izdosies revanšēties, izšķirošā trešā spēle sērijā līdz divām uzvarām notiks 4. aprīlī.

Visbeidzot Latvijas pirmās turnīrā Mārupes sporta centra komanda aizvadīja izslēgšanas turnīra spēlē pret Kuldīgas novada sporta skolas vienību piedzīvoja zaudējumu 1:3 (23:25, 25:23, 23:25, 17:25) un neiekļuva finālturnīrā.