11.03.2015 16:26

Jaunie kamaniņu braucēji atgriezušies no sacensībām Austrijā

Autors  Apriņķis.lv/Ropaži.lv

Kā katru gadu, Ropažu novada jaunie kamaniņu sporta audzēkņi no sporta kluba "Brīze" devās uz Austrijas pilsētu Insbruku, kur notika pasaules jaunatnes "Challenge Cup" jeb Izaicinājuma kausa izcīņas sacensības.

Lai nokļūtu vienās no lielākajām jauniešu sacensībām sezonā, bērni autobusā veica vairāk nekā 2000 kilometrus garu ceļu. Ropažu sporta centra trenere Ingrīda Amantova pavēstīja, ka sacensībās piedalījās kamaniņu braucēji no vairākām valstīm: Latvijas, Vācijas, Austrijas, Itālijas, Čehijas, Slovākijas, Šveices, Lihtenšteinas, Kazahstānas, Slovēnijas, kopumā 180 dalībnieki.

Latviju pārstāvēja divas meitenes, seši zēni un trīs divvietīgās ekipāžas sportisti. Otro vietu B vecuma grupā zēniem izcīnīja Lūkas Krasts, C grupas konkurencē ropažniekam Kasparam Rinkam devītā, bet Martai Zukulei desmitā vieta. Divvietīgo kamanu ekipāžu sportistu konkurencē Mārtiņš Bots/Emīls Tupe ierindojās sestajā vieta, Ričards Sakovičs/Voldemārs Puišelis – septītajā un brāļi Vanzoviči – astotajā vietā. A grupā Ropažu sportiste Arina Cicjura ieņēma 20. vietu.

"Gribas uzslavēt jauno sportistu augsto motivāciju un mērķtiecību. Izvērtējot kopējos jauniešu rezultātus, varam būt apmierināti, tomēr vienmēr var vēlēties vēl labākus rezultātus. Esmu pārliecināta – organizējot šādus braucienus, bērni gūst pieredzi, cīņas sparu, audzināšanu un izvērtējumu turpmākai savai izaugsmei un attīstībai. Šāda veida sacensībās bērni pilnveidojas, attīstās," ir pārliecināta I.Amantova.