22.02.2015 09:56

Mārupes, Stopiņu un Ikšķiles sportisti "iepeld" medaļās

Mārupes, Stopiņu un Ikšķiles sportisti "iepeld" medaļās arhīvs

Divas dienas Liepājā notika Latvijas ziemas čempionāts peldēšanā. Pārstāvot bērnu un jaunatnes sporta skolu "Rīdzene" un sporta klubu "Delfīns", tajā sekmīgi piedalījās vairāki Pierīgas novadu sportisti.

Pēc īpašām punktu tabulām salīdzinot rezultātus dažādās disciplīnās, trešo augstvērtīgāko sasniegumu čempionātā uzrādīja mārupietis Jānis Šaltāns. 100 metru peldējumā uz muguras viņš finišēja pēc 54,25 sekundēm un kļuva par uzvarētāju.

Vēl vienu čempiona titulu individuāli J. Šaltāns izcīnīja 100 metros tauriņstilā (54,19 s), 4x100 metru brīvā stila stafetē viņš pirmo vietu izcīnīja BJSS "Rīdzene" kvarteta sastāvā kopā ar saviem novadniekiem Ģirtu Feldbergu un Pāvelu Gribovski (3:25,00), bet 4x100 metru kompleksajā stafetē līdz ar Ģ. Feldbergu ieņēma otro vietu (3:45,99).

Individuālajās sacensībās Ģirts Feldbergs ieguva zelta medaļu prestižajā 100 metros brīvā stila peldējumā (51,22) un otro vietu 200 metros uz muguras (2:05,14). Bet P. Gribovskis izcīnīja uzvaru 50 metros brīvajā stilā (23,34) un trešo vietu 100 metros (52,13).

Vairākas Latvijas čempionāta medaļas nopelnīja arī Stopiņu novada peldētāji. Daniels Ziborovs sasniedza labāko rezultātu 400 metru kompleksajā peldējumā (4:38,09) un ierindojās otrajā vietā 200 metros brasā, kurā turklāt sasniedza astoto augstvērtīgāko rezultātu visā čempionātā (2:16,58).

Savukārt Arvis Aigars triumfēja 200 metru peldējumā brīvajā stilā, kā arī ieguva bronzas medaļas abās stafetēs.

Dāmu sacensībās pie četrām zelta medaļām tika Dārta Eleonora Dakse no Ikšķiles novada. Viņa uzvarēja 200 metru un 400 metru brīvā stila peldējumos (attiecīgi 2:08,38 un 4:29,57), kā arī BJSS "Rīdzene" komandas sastāvā uzvarēja abas stafetes.

Pilns medaļu komplekts Agnesei Patrīcijai Ozolai no Stopiņu novada – pirmā vieta 800 metru distancē (10:07,96), otrā 400 metros (4:47,49) un trešā 4x100 metru brīvā stila stafetē.