21.02.2015 17:16

Stopiņu handbolistes atgriežas ceturtajā vietā, uzvar arī vīri

Stopiņu handbolistes atgriežas ceturtajā vietā, uzvar arī vīri Einārs Binders

Latvijas dāmu handbola čempionātā uzvaras sestdien izcīnījušas abas Stopiņu novada handbola komandas. Dāmas sīvā cīņā pārspēja dobelnieces, bet vīri uzvarēja ludzāniešus.

Dāmu turnīrā Stopiņu NHK trešo reizi tikās ar turnīra vicelīderiem Dobeles sporta skolas/REIR handbolistēm, kuras šosezon vēl nebija pārspējušas (zaudējums un neizšķirts). Pēc neveiksmīga pirmā puslaika vidus laukuma saimnieces no 4:2 nonāca zaudētājās 6:10. Dažu vārtu starpība par labu dobelniecēm saglabājās līdz pat otrā puslaika vidum, kad ar četriem precīziem metieniem pēc kārtas Stopiņu handbolistes atjaunoja vadību (23:22).

Atlikušajās desmit minūtēs priekšā izvirzījās te viena, te otra komanda, līdz, izmantojot noraidījumu pretinieču sastāvā, mājinieces iemeta divus izšķirošos vārtus un svinēja grūtu uzvaru 31:29 (12:14). Lielisku spēli NHK sastāvā aizvadīja Ivita Asare, kura bumbu Dobeles komandas vārtos iemeta 13 reižu.

Uzvara Ulbrokā Stopiņu handbolistēm turnīra tabulā ļāva apsteigt Salaspils sporta skolas komandu un atgriezties ceturtajā pozīcijā (15 punkti pret salaspiliešu 14). Tiesa, Salaspils vienība aizvadījusi vienu spēli mazāk.

Pie panākuma sestdien tika arī Stopiņu vīru handbola komanda. Latvijas pirmās līgas mačā pret sezonas rangā krietni augstāk esošo Ludzas sporta kluba "Latgols" junioru komandu rezultāts desmit minūtes līdz beigām vēl bija neizšķirts 27:27, taču beigas daudz pārliecinošāk aizvadīja mājinieki, gūstot ceturto uzvaru sezonas 13 spēlēs – 34:30. Ar deviņiem precīziem metieniem izcēlās Andris Lazda, ar astoņiem Ivars Čerņavskis.

Citā pirmās līgas spēlē "Celtnieks"/Vangaži ar 21:30 (12:14) izbraukumā zaudēja turnīra līderiem ONSC/HK "Ogre" handbolistiem. Turnīra tabulā Vangažu klubs ieņem piekto vietu (12 p.), Stopiņu NHK septīto (10), bet Salaspils komanda pēdējo devīto vietu (0 p.).

Visbeidzot Babītes novada Spuņciemā notika šīs nedēļas centrālā Latvijas virslīgas čempionāta spēle vīriem, kurā līderi Dobeles "Tenax" handbolisti ar 30:22 pieveica laukuma saimniekus "Jūrmalas sportu" un uzvaru sēriju šajā sezonā pagarināja līdz 18 spēlēm pēc kārtas.