09.02.2015 11:46

Carnikaviete uzvarējusi "DION Sportlat balvas" pirmajā posmā

Carnikaviete uzvarējusi "DION Sportlat balvas" pirmajā posmā arhīvs

Laima Klauža, gatavojoties gaidāmajam startam pasaules slēpošanas čempionātā, uzrādījusi labāko rezultātu 28,5 kilometru tautas slēpojumā Madonā.

Svētdien Smeceres sila sporta bāzē notika pirmais no vienpadsmit "DION Sportlat bavas" posmiem. Garākajā 28,5 km distancē absolūtajā kopvērtējumā uzvarēja Leonīds Korņijenko no Baltkrievijas, kurš finišēja pēc stundas, 22 minūtēm un 39 sekundēm. Labākais no Latvijas slēpotājiem bija madonietis Arvis Liepiņš, kurš finišēja otrais (1.23:14).

Savukārt dāmu vērtējumā nepārspēta palika carnikaviete Laima Klauža (1.46:35), gandrīz 80 dalībnieku konkurencē ieņemot 29. vietu. Viņai, protams, arī pirmā vieta S40 vecuma grupā.

Paredzēts, ka L. Klauža pasaules čempionātā distanču slēpošanā, kas no 18. februāra līdz 1. martam risināsies Falunā (Zviedrija), startēs 5 km brīvā stila slēpojuma kvalifikācijā un klasiskā stila sprintā.

Madonā otro vietu S30 vecuma grupā ieguva Inga Mauliņa no Ikšķiles (2.03:21), piektais V30 grupā bija Krišjānis Grigalinovičs no Carnikavas (1.48:51), bet septītais V40 grupā – Alvis Krilovskis no Ikšķiles (1.42:51).

Vairāki Pierīgas novadu pārstāvji bija starp labākajiem arī 22 km garajā distancē. Piekto vietu absolūtajā vērtējumā un otro vietu V20 grupā vīriem ieņēma Oskars Urbanovičs no Baldones (1.13:17), kurš uzvarētājam madonietim Raimo Vīgantam finišā zaudēja nepilnas piecas minūtes.

Pirmo vietu S30 grupā dāmām izcīnīja Rudīte Everte no Siguldas, trešā S50 grupā bija Vizbulīte Rukkalne no Krimuldas novada Raganas, bet Krišjānis Beitāns no Ķekavas novada Krustkalniem ierindojās piektajā vietā V20 grupā.

"DION Sportlat bavas" nākamais posms paredzēts 28. februārī Alūksnē. Tam visa gada garumā sekos sacensības skriešanā, kalnu riteņbraukšanā, triatlonā un orientēšanās sportā.