08.02.2015 18:38

Pierīgas vieglatlēti plūc laurus Rīgas un Latvijas čempionātā

(1 balsojums)
Divkārtējā Rīgas čempione Jeļena Ābele Divkārtējā Rīgas čempione Jeļena Ābele instagram.com/egerija

Nedēļas nogalē Rīgas Sporta manēžā notika Rīgas vieglatlētikas čempionāts telpās un Latvijas jaunatnes meistarsacīkstēs vecuma grupā līdz 16 gadiem. Gan vienās, gan otrās sacensībās starp laureātiem iekļuva Pierīgas novadu pārstāvji.

Lielākos panākumus guva Mārupes novada sporta centra pārstāve Jeļena Ābele. Rīgas čempionāta pirmajā dienā viņa ļoti pārliecinoši uzvarēja 1500 metru skrējienā (4:40,76), tuvāko sekotāju Līgu Jansoni finišā apsteidzot par 15 sekundēm. Bet dienu vēlāk J. Ābele finišēja pirmā 800 metru skrējienā (2:18,05).

Trīs sudraba medaļas Rīgas čempionātā ieguva Māris Grēniņš no Babītes novada. 60 metru barjerskrējienā (8,21 s) viņš nieka sekundes trīs simtdaļas zaudēja Edgaram Eriņam (ceturtais šajā disciplīnā bija salaspilietis Juris Gailis – 9,89 s), trīssoļlēkšanā (14,44 m) par nepilnu metru piekāpās Pāvelam Kovaļovam, bet tāllēkšanā (6,90 m) uzvarētājam Dairim Rinčam zaudēja 44 centimetrus (desmito vietu ieņēma Matīss Kozlovskis no Olaines – 6,28 m).

Trešo vietu 200 metru skrējienā izcīnīja Valters Reinis Rasnačs, kurš pārstāvēja Siguldas sporta skolu un Murjāņu sporta ģimnāziju. Finālā viņš finišēja pēc 24,00 sekundēm, bet uzvarētājs Austris Karpinskis bija 0,85 sekundes ātrāks. Sacensību pirmajā dienā siguldietis ieņēma devīto vietu 60 metru sprintā (7,31 s), vienu pozīciju zaudējot Aldim Graudiņam no Olaines sporta centra.

Divreiz labāko desmitniekā izdevās iekļūt vēl vienam Siguldas sporta skolas audzēknim Edgaram Daugulim – 800 metru skrējienā viņam astotā vieta (2:04,31), bet 1500 metros desmitā (4:24,83).

Latvijas ziemās čempionātā U-16 vecuma grupā pie medaļām tika divi Pierīgas skolu pārstāvji.

Magda Cigle no Siguldas sporta skolas izcīnīja otro vietu 2000 metru skrējienā (7:26,76), finišējot tikai nepilnas divas sekundes aiz Annas Marijas Petrakovas no Ilūkstes. Divreiz īsākā distancē Magda ierindojās ceturtajā vietā (3:26,15).

Patriks Stērninieks no Ādažu vidusskolas ieguva Latvijas vicečempiona titulu tāllēkšanā – disciplīnā, kurā startēja 42 jauni vieglatlēti. Veiksmīgākajā mēģinājumā viņš sasniedza 5,75 metrus, bet par uzvarētāju pārliecinoši kļuva Edmunds Ivanovs no Valmieras (6,28 m). Patrikam izdevās iekļūt arī 60 metru skrējiena finālā un ar rezultātu 7,72 sekundes viņš ierindojās piektajā vietā.

Piekto vietu ieņēma arī Renāts Degins no Ķekavas novada sporta skolas 600 metru skrējienā (1:38,29), bet 300 metros viņš ierindojās 11. vietā (41,78 s). Labāko desmitniekā vēl izdevās iekļūt Akselam Blankam no Salaspils sporta skolas – viņam devītā vieta 2000 metru skrējienā (7:18,61).

14. un 15. februārī Kuldīgā notiks Latvijas ziemas čempionāti U-18 un U-20 vecuma grupās, bet nedēļu vēlāk turpat risināsies Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās.