06.02.2015 22:03

Carnikavas basketbolisti aizraujošā galotnē pārspēj kaimiņus saulkrastiešus

Principiālajā Piejūras novadu komandu divcīņā Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas spēlē Saulkrastos maķenīt veiksmīgāki izskaņā bija kaimiņi carnikavieši. Zaudējumu piedzīvojuši Siguldas basketbolisti.

Ar Saulkrastu un Carnikavas komandu spēli sākās LBL3 otrā posma turnīrs par 1.–10. vietu. Kopumā līdzīgā cīņā aizritējušā pirmā puslaika beigās viesiem izdevās panākt deviņu punktu pārsvaru un drīz pēc spēles atsākšanās palielināt to līdz 11 punktiem (45:34). Taču nekavējoties sekoja Saulkrastu komandas atbilde 13:0, un laukuma saimnieki uz īsu brīdi pārņēma vadību.

Carnikavas basketbolisti to gan ātri atguva un līdz pat pamatlaika beigām saglabāja 4–6 punktu pārsvaru. Pēdējā pusminūtē mājinieki divreiz samazināja deficītu līdz diviem punktiem, tomēr izglābties nespēja – 71:67 carnikaviešu labā.

Uzvarētājiem Edgars Vecums guva 24 punktus, Jānis Ābols 14 un Rolands Dovgjallo 13 punktus. Saulkrastu vienības rindās rezultatīvākie bija Inguss Immers (17 p.), Roberts Bulāns (14) un Toms Provejs (12). Iespēja revanšēties Saulkrastu klubam būs Pierīgas derbija otrajā cēlienā pēc mēneša.

Ar zaudējumu LBL3 otro posmu piektdien iesāka basketbola klubs "Sigulda", kas savā laukumā piekāpās pašreizējiem līgas čempioniem BK "Salacgrīva" basketbolistiem. Otrajā puslaikā siguldieši desmit punktu starpību samazināja līdz minimumam (51:52), taču nākamajās piecās minūtēs viņi spēja gūt tikai vienu punktu un ļāva viesiem panākt izšķirošo pārsvaru 52:64. Agresīvā un nervozā cīņā beigušās spēles rezultāts – 56:66.

BK "Sigulda" labā Raimonds Rudzāts iemeta 15 punktus, Edmunds Tukišs 13 (metieni no spēles 3/27!) un Ingars Danbergs 10 punktus.

LBL3 turnīra tabulā, ieskaitot pirmā posma savstarpējo spēļu rezultātus, visas trīs Pierīgas komandas sarindojušās cita aiz citas: BK "Sigulda" ir piektajā vietā (5–4), Saulkrasti sestajā (4–5) un Carnikava septītajā vietā (3–6). Līderu trijniekam Iecavas "Dartija", "Dārznieks"/Cēsis un SK "Rūjiena" pēc deviņām kārtām ir pa septiņiem panākumiem.

Jau pirmdien Carnikavas komandai mājās gaidāms vēl viens Pierīgas derbijs – pret siguldiešiem. Savukārt Saulkrastu basketbolisti piektdien viesos spēlēs pret basketbola klubu "Madona".