02.02.2015 13:33

Siguldas jaunajam vieglatlētam pilns Latvijas čempionāta medaļu komplekts

Siguldas jaunajam vieglatlētam pilns Latvijas čempionāta medaļu komplekts Juris Bērziņš-Soms

Siguldas sporta skolas audzēknis Artūrs Šķesters izcīnījis trīs godalgas Latvijas čempionātā vieglatlētikā telpās C vecuma grupā (2002./03. g. dz.).

Tāllēkšanā ar 4,89 metrus tālu mēģinājumu viņš izcīnīja pirmo vietu un čempiona titulu. 60 metru sprinta finālā finišēja otrais pēc 8,32 sekundēm un piekāpās vienīgi ludzānietim Arturam Ignatjevam (8,19 s). Bet 4 x 160 metru stafetē Artūrs kopā ar Emīlu Kravali, Nilu Cigli un Danielu Strodu Siguldas sporta skolas komandas sastāvā izcīnīja bronzas medaļu (1:43,79).

Vēl vienu Latvijas čempionāta godalgu siguldiešiem izcīnīja Estere Vīksne 1000 metru skrējienā, kurā finišēja trešā pēc trim minūtēm un 27,45 sekundēm, par astoņām sekundēm atpaliekot no uzvarētājas dobelnieces Lauras Laimiņas.

Labāko desmitniekā atsevišķās disciplīnās izdevās iekļūt vēl vairākiem Pierīgas novadu jaunajiem vieglatlētiem.

Rebeka Japiņa no Carnikavas sporta centra ieņēma piekto vietu 300 metru skrējienā (48,48 s) un devīto vietu tāllēkšanā (4,37 m), Artūrs Isajevs no Ķekavas novada sporta skolas – divas sestās vietas 60 metru (8,64 s) un 300 metru skrējienos (47,05), Daniels Strods no Siguldas 300 metru distancē bija astotais (47,66), Markuss Ozols no Salaspils sporta skolas 1000 metros devītais (3:21,66), bet salaspiliete Zane Freimane ieņēma desmitās vietas augstlēkšanā (1,36 m) un lodes grūšanā (9,74 m).

Turpat Rīgas Sporta manēžā divas dienas risinājās Rīgas jaunatnes čempionāts vieglatlētikā jauniešiem divās vecuma grupās (1998./99. un 2000./01. g. dz.). Arī šajās sacensībās Siguldas sporta skolas audzēkņi izcīnīja vairākas godalgotas vietas.

Divas otrās vietas jaunākajā grupā ieguva Magda Cigle, kura gan 800 metru skrējienā (2:42,29), gan 1500 metru distancē (5:30,45) piekāpās vienīgi Annai Marijai Petrakovai no Ilūkstes. Savukārt vecākajā grupā sudraba medaļu ieguva Toms Ķēdis, kurš finišēja otrais 1500 metru skrējienā (4:25,92).

Ceturtās vietas ieņēma siguldietis Pauls Daugulis 800 metru distancē (2:10,97) un salaspilietis Gatis Saulītis augstlēkšanā (1,77 m), bet Ķekavas sporta skolas audzēknis Renāts Degins bija ceturtais 400 metros (58,19 s) un piektais 800 metros (2:19,24). Piektās vietas arī Kristapam Bruneram no Siguldas 1500 metru skrējienā (4:44,25) un salaspilietim Emīlam Elksnītim 60 metru sprintā (7,51 s), bet siguldietei Adrijai Pelēcei sestā vieta 400 metru distancē (1:08,51).

7. un 8. februārī Rīgā notiks Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpā U-16 vecuma grupā, bet 14. un 15. februārī Kuldīgā – U-18 un U-20 grupās.