31.01.2015 10:13

Pa uzvarai gūst Mārupes un Carnikavas basketbola klubi

Pa uzvarai gūst Mārupes un Carnikavas basketbola klubi Einārs Binders

Piektdienas spēles sekmīgi aizvadījušas divas Latvijas Basketbola līgā spēlējošās Pierīgas komandas – Mārupes sporta centra vienība guva uzvaru otrajā divīzijā, Carnikavas klubs trešajā.

Mārupieši, viesojoties pie Vidzemes Augstskolas/"Valmiera Glass" komandas, bija vadībā teju visas cīņas gaitā, taču pirmo vērā ņemamo pārsvaru iekrāja tikai pirmā puslaika beigās, kad piecu minūšu laikā no 28:26 prata panākt 45:27.

Otrajā puslaikā viesu pārsvars pārsniedza 20 punktus un vēl astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām Mārupes kluba uzvara šķira diezgan droša (75:52). Taču valmierieši veica izmisīgu pakaļdzīšanos, un divarpus minūtes līdz beigām bija vairs tikai 80:75 mārupiešu labā. Kritiskajā brīdī viņiem tomēr izdevās vairākkārt nosargāt savu grozu neskartu, paši realizēja četrus uzbrukumus pēc kārtas un svinēja uzvaru 88:78.

14 punktus Mārupes sporta centra komandas labā guva Jānis Ramšs, pa 13 – Armands Seņkāns un Artūrs Kramiņš, 12 – Mārtiņš Motivāns.

LBL turnīra tabulā mārupieši ar deviņām uzvarām 12 mačos saglabā trešo pozīciju. Nākamo spēli Mārupes basketbolisti aizvadīs 8. februārī savā laukumā pret basketbola skolas "Rīga/"Pārdaugava" vienību.

Izbraukuma spēlē pret "STASIS/Alūksne" komandu, kam no turnīra tabulas viedokļa nebija būtiskas nozīmes, LBL trešās divīzijas turnīru piektdien pabeidza Carnikavas basketbolisti. Viņi ne tikai guva ļoti pārliecinošu uzvaru, bet arī otro reizi sezonā pārsniedza simt gūto punktu robežu – 110:67.

Rezultatīvākie carnikaviešu rindās bija Ivars Lubāns ar 26, Rolands Dovgjallo ar 20, kā arī Edgars Vecums un Gatis Gargažins ar 18 punktiem.

Pirmo posmu Carnikavas basketbolisti pabeidza A apakšgrupas ceturtajā vietā – deviņas uzvaras, septiņi zaudējumi. Jau zināms, ka LBL3 otro posmu, kurā piedalīsies pa piecām labākajām komandām no katras apakšgrupas, carnikavieši sāks 6. februārī turpat kaimiņos pie Saulkrastu basketbolistiem. Tajā pašā laikā notiks spēle Siguldā, kur vietējais basketbola klubs uzņems pagājušā gada LBL3 čempionvienību BK "Salacgrīva".