14.01.2015 10:28

Carnikavas basketbolisti kvalificējas otrajam posmam, saulkrastieši pabeidz pirmo arhīvs

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas turnīrā svarīgu uzvaru izcīnīja Carnikavas komanda, bet Saulkrastu vienība pirmo posmu pabeigusi ar zaudējumu savā laukumā.

Carnikavieši pie sevis uzņēma olimpiskā centra "Limbaži" otro komandu un guva uzvaru 79:70, kas viņiem garantēja vietu starp piecām labākajām A apakšgrupas komandām un ceļazīmi uz desmit labāko LBL3 klubu turnīru otrajā posmā.

Divreiz cīņas gaitā limbažnieki spēja atspēlēt desmit punktu deficītu, un vēl 73 sekundes līdz pamatlaika beigām Carnikavas basketbolistu pārsvars bija gluži "slidens" (70:67). Taču laikā pieprasīts minūtes pārtraukums, precīzs tālmetiens jau nākamajā uzbrukumā un precīzi soda metieni izskaņā nodrošināja uzvaru laukuma saimniekiem.

Carnikavas komandas labā Edgars Vecums guva 23, Kristaps Briedis 16 un Rūdolfs Šleiners 12 punktus. Līdz pirmā posma beigām astoņus panākumus 14 mačos guvušajiem carnikaviešiem atlicis aizvadīt vēl divas spēles Cēsīs un Alūksnē.

Savukārt Saulkrastu basketbolistiem B apakšgrupas turnīrs jau galā. Otrdien pēdējā mačā pret Vidzemes Augstskolas/"Valmiera Glass 2" komandu viņiem pagalam neizdevās spēles sākums (2:15), pēc kura visu cīņu nācās dzīties pakaļ sāncenšiem. Vairākas reizes starpība tika samazināta līdz viena precīza metiena tiesai, tomēr valmierieši, kuriem no turnīra tabulas viedokļa uzvara bija svarīgāka, pārsvaru nosargāja – 79:68.

Rezultatīvākie Saulkrastu komandas sastāvā bija Edgars Brumermanis (16 p.) un Inguss Immers (10). Pirmo posmu saulkrastieši pabeidza ar deviņām uzvarām 14 spēlēs. Piektdien B grupas pēdējo spēli pret basketbola klubu "Krāslava" aizvadīs BK "Sigulda" basketbolisti (8–5).