21.11.2014 23:13

Pierīgas derbiji: Ķekava pret Ulbroku florbolā, Sigulda pret Saulkrastiem basketbolā arhīvs

Kārtējās spēles Latvijas virslīgas florbola čempionātā un Latvijas Basketbola līgas trešajā līgā aizvadījušas Pierīgas komandas, turklāt vairākas no tām tikās savā starpā.

Florbola intrigas Ķekavā un Carnikavā

Piektdien Ķekavas sporta klubā attiecības noskaidroja "Ķekavas Bulldogs" kluba un Ulbrokas/florbola skolas "Masters" florbolisti. Jau pirmajās četrās minūtēs viesi ieguva divu vārtu pārsvaru, taču vēl līdz pirmās trešdaļas vidum "buldogiem" izdevās rezultātu izlīdzināt.

Līdz pat trešā perioda pirmajām minūtēm spēle turpinājās pēc līdzīga scenārija: ulbrokieši izvirzījās vadībā, mājinieki panāca neizšķirtu – un tā līdz pat 5:5. Tad gan Ulbrokas/FS "Masters" florbolistiem izdevās gūt trīs vārtus pēc kārtas un šajā laikā savu cietoksni nosargāt neskartu. Kaut arī atlikušajās septiņās minūtēs vienus vārtus viesi tomēr zaudēja, uzvaru 8:6 viņi tomēr nosargāja.

Uzvarētāju labā trīs rezultativitātes punktus (divi vārti, viena piespēle) nopelnīja Latvijas valstsvienības rezervists Edžus Ceriņš, laukuma saimniekiem pa diviem vārtiem guva Matīss Jansons, Oskars Eglītis un Klāvs Ozoliņš.

Virslīgas turnīra tabulā Ulbroka/FS "Masters" ar 15 punktiem deviņās spēlēs ieņem septīto vietu, bet "Ķekavas Bulldogs" ar pieciem punktiem desmit mačos saglabā priekšpēdējo 15. vietu. Jau svētdien Ulbrokā viesosies pašreizējie Latvijas čempioni "Cēsu alus"/"Lekrings" florbolisti.

Divas spēles ar Pierīgas klubu piedalīšanos aizvadītas arī Rīgas atklātajā florbola čempionātā. Carnikavas florbola klubs savā laukumā ar 5:6 piekāpās Salaspils novada komandai "Saulkalne S", piedzīvojot pirmo zaudējumu sezonā, bet "Ķekavas Bulldogs" kapitulēja "Nūjas.lv" vienībai 3:9.

Austrumu grupas turnīra tabulā pirmās trīs vietas ieņem FK "Ikšķile" (15 punkti), Carnikava un "Saulkalne S" (pa 12 p.), bet sestajā vietā ir "Inčukalns Coyoti" (3 p.). Rietumos "buldogi" ir priekšpēdējā astotajā pozīcijā (1 p.).

Uzvaras Siguldas un Carnikavas basketbolistiem

Vienlaikus ar Pierīgas florbola derbiju basketbola klubs "Sigulda" LBL3 turnīra ietvaros savā laukumā uzņēma Saulkrastu komandu. Pēc veiksmīga pirmās ceturtdaļas vidus posma (20:9) siguldieši pamazām audzēja pārsvaru un pirmā puslaika izskaņā jau bija panākuši iespaidīgu "plus 24" (49:25).

Pēc pārtraukuma viesiem izdevās starpību sadeldēt līdz desmit punktiem (56:46), taču mājinieki nekavējoties saņēmās un atspēlējās ar 11:3 izrāvienu. Spēles pēdējā posmā saulkrastieši vēl vairākas reizes pietuvojās desmit punktu atstatumā, taču vairāk nespēja – BK "Sigulda" svinēja uzvaru 92:80 un pie viena apsteidza savus piektdienas sāncenšus LBL3 B grupas turnīra tabulā. Abām komandām ir pa piecām uzvarām, taču Siguldas basketbolisti aizvadījuši vienu spēli mazāk (septiņas).

Uzvarētāju labā spēlējošais treneris Edmunds Tukišs guva 26 punktus, Jānis Šults 17 un Raimonds Rudzāts 16 punktus, bet Saulkrastu komandas rindās rezultatīvākie bija Inguss Immers (23) un Toms Provejs (20).

LBL3 A grupas spēlē Carnikavas basketbolisti viesos ar 92:77 pārspēja basketbola klubu "Madona".

Pirmajās trijās ceturtdaļās veiksmes brīži bija te vienai, te otrai komandai, un pārmaiņus vadībā izvirzījās te vieni, te otri. Izšķirošo pārsvaru carnikaviešiem izdevās iekrāt mača pēdējā ceturtdaļā, kad viņi vispirms panāca desmit punktu pārsvaru (77:67) un novadīja cīņu līdz beigām. Viņiem šī bija piektā uzvara sezonas septiņās spēlēs un trešā vieta turnīra tabulā.

Carnikavas kluba labā vairāk nekā pusi punktu divatā savāca Edgars Vecums un Gatis Gargažins – abiem pa 28. Vēl 17 punktus pievienoja Ivars Lubāns.