03.11.2014 10:35

Pierīgas peldētāji starp labākajiem sacensībās "Riga Sprint"

(1 balsojums)
Pierīgas peldētāji starp labākajiem sacensībās "Riga Sprint" arhīvs

Starptautiskās peldēšanas sacensības "Riga Sprint" šogad pulcēja vairāk nekā 360 dalībniekus no piecām valstīm. Starp laureātiem un finālistiem vairākās distancēs iekļuva arī Pierīgas novadu pārstāvji.

Veiksmīgākais no viņiem bija mārupietis Jānis Šaltāns, kurš nedēļu iepriekš bija uzvarējis Pierīgas novadu sporta spēļu individuālajās sacensībās. Viņš izcīnīja divas uzvaras un guva divas otrās vietas, turklāt, uzvarot 100 metru peldējumā uz muguras (52,86 sekundes), Jānis uzrādīja trešo absolūti augstvērtīgāko rezultātu, rēķinot visas distances.

Vēl J. Šaltāns svinēja uzvaru prestižajā 50 metru brīvā stila distancē (22,36 sekundes), kā arī finišēja otrais A finālpeldējumos 50 metros tauriņstilā (24,11 s) un 50 metros uz muguras (24,68 s).

Trešo vietu 200 metru brasa peldējumā ieņēma Daniels Ziborovs no Stopiņu novada (2:17,00), trešā 100 metros tauriņstilā bija Dārta Eleonora Dakse no Ikšķiles (1:04,36), kura arī ierindojās ceturtajā vietā divreiz īsākā distancē (29,25).

Divos brīvā stila A finālos iekļuva arī Agnese Patrīcija Ozola no Stopiņu novada – 100 metros viņa finišēja piektā (1:01,24), bet 200 metros ceturtā (2:12,96). Viņas novadnieks Arvis Aigars brīvā stila peldējumos ieņēma ceturto vietu 100 metros (51,98) un sesto vietu 50 metros (23,78). Sestais bija arī mārupietis Ģirts Feldbergs 50 metru distancē uz muguras (26,55).

Divas otrās vietas jaukto stafešu peldējumos ieguva sporta skolas "Rīdzene" Ziepniekkalna komanda. 4x50 metros brīvajā stilā tās sastāvā startēja šāgada Pierīgas čempioni mārupieši Elīna Sanda Zaķe un Jānis Šaltāns, kā arī Dārta Eleonora Dakse un Emīls Pone (1:41,66), bet kompleksajā stafetē – J.Šaltāns, D.E.Dakse, E.Pone un Alise Vējone (1:49,77).