29.04.2012 17:51

Pierīgas skrējēji starp labākajiem Rīgas pusmaratonā

Carnikavietei Inārai Lūsei godalgotais trijinieks, Mārupes vidusskolai – speciālbalva par masveidību.

Dāmu konkurencē 21,0975 kilometru garajā distancē Ināra Lūse no Carnikavas sporta centra izcīnīja trešo vietu. Viņa finišēja pēc stundas, 30 minūtēm un 28 sekundēm un uzvarētājai liepājniecei Irīnai Štūlai-Pankokai zaudēja četrarpus minūtes. Absolūtajā vērtējumā Lūsei šis rezultāts deva 87.vietu, bet S-50 vecuma grupā – pirmo.

Starp vīriem uzvaru izcīnīja Valērijs Žolnerovičs no Ventspils (1.08:13), bet 32.vietu ieņēma Kaspars Kārkliņš no Siguldas (1.21:11), kuram arī devītā vieta V-40 grupā. Pusmaratonā savās vecuma grupās trešā bija Laima Klauža no Carnikavas (S-40), astotie – Jolanta Pupkeviča no Babītes (S-20) un Uldis Kirtovskis no Salaspils (V-50).

Pierīgas skrējēji bija arī vieni no labākajiem 5,5 km "Nike" tautas skrējienā. Siguldiete Zane Siliņa bija otrā labākā dāmu konkurencē (21:42), bet vīriem labāko desmitniekā iekļuva pazīstamais modernās pieccīņas meistars Sandris Šika no Ulbrokas (7.vieta – 19:02) un Gundars Ošmucnieks no Babītes (10. – 19:08).

Atsevišķās grupas labāko sešniekos bez viņiem vēl iekļuva Ilona Kojaloviča (1.) un Andris Kojalovičs (3.) no Babītes, siguldiete Anita Zālīte (4.), mārupietis Jānis Lagzdkalns (4.), kā arī salaspilieši Didzis Malderis (5.) un Karīna Ieva Gasiņa (6.).

Bērnu sacensībās piekto vietu izcīnīja sešus gadus vecais Kurts Biša no Siguldas, bet 5,5 km nūjošanas sacensībās dubultuzvaru svinēja "Nūjo.lv" kluba pārstāves salaspilieši Ilze un Juris Rātes. Visbeidzot kuplākās skolu komandas titulu izcīnīja Mārupes vidusskola, kura ieguva sporta inventāru 250 latu vērtībā.

29. aprīlī notikušajā Rīgas pusmaratonā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – vairāk nekā 1100.