20.10.2014 11:02

Starptautiskais jauniešu džudo turnīrs "Zelta rudens" nedēļas nogalē Ādažu sporta centrā pulcēja 28 džudo klubu un sporta skolu pārstāvjus no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Krievijas.

Ādažu novada domes, Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolas un Latvijas Džudo federācijas rīkotajā turnīrā sacensības aizritēja četrās vecuma grupās puišiem un trijās grupās meitenēm, turklāt U-14 un U-16 vecuma grupās jaunietēm tika sadalītas Latvijas čempionāta medaļas.

Pārliecinošu uzvaru komandu kopvērtējumā svinēja mājinieki Ādažu bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) jaunie džudisti, kuri kopumā izcīnīja astoņas pirmās, astoņas otrās un desmit trešās vietas.

Godalgām bagātākas izrādījās Ādažu meitenes, kurām gan konkurence bija krietni mazāka nekā puišiem. Pirmās vietas gan Latvijas U-14 čempionāta ieskaitē, gan starptautiskajā turnīrā U-13 vecuma grupā savās svara kategorijās izcīnīja Aleksandra Nazarova, Vineta Alksne un Elīza Jevstigņejeva. Divas otrās vietas ieguva Helēna Ērenpreisa, bet vienu otro un vienu trešo vietu – Andra Nika.

Vēl otrajās vietās ierindojās Dārta Smildziņa, Daira Krope, Tatjana Vlasova un Sofija Koļesņičenko, trešajās – Sofija Vlasova un Hedija Šķestere.

Puišiem Ādažu BJSS pārstāvji izcīnīja divas uzvaras – U-16 vecuma grupā svara kategorijā līdz 50 kg labākais izrādījās Uldis Nartišs, bet U-10 grupā kategorijā līdz 20 kg Aleksejs Kulakovs. Par turnīra vicečempionu kļuva Daniels Uškāns, bet trešās vietas ieguva Rūdolfs Graudiņš, Andrejs Rižovs, Valdemārs Gerke, Maksims Marins, Mareks Markans, Miks Nagliņš un Fricis Štrauss.

Pie divām medaļām tika arī Inčukalna novada Gaujas džudo kluba pārstāves Nika Motiļkova (sudrabs) un Vlada Socka (bronza). Savukārt Ulbrokas sporta kluba dalībnieks Augusts Šablovskis izcīnīja trešo vietu.