11.10.2014 21:06

Brāļiem Šiciem pirmais starts un pirmā uzvara sezonā

Brāļiem Šiciem pirmais starts un pirmā uzvara sezonā arhīvs

Sestdien Norvēģijā risinājās kamaniņu sporta sacensības "Lillehammer Cup". Tajās piedalījās arī Latvijas pieaugušo un junioru izlases pārstāvji, kuri šonedēļ Lillehammeres trasē aizvadījuši savu pirmo ledus nometni jaunajā sezonā.

Divpadsmit divvietīgo ekipāžu konkurencē ātrākie izrādījās siguldieši brāļi Andris un Juris Šici, kuri divu braucienu summā uzrādīja laiku minūte un 36,837 sekundes, otrajā vietā atstājot Austrijas duetu Peters Pencs/Georgs Fišlers (1:36,990), informēja Latvijas Kamaniņu sporta federācija.

Otrā Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ierindojās piektajā pozīcijā, bet Latvijas junioru izlases ekipāža, kurā brauca ropažnieks Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels, palika pēdējā 12. vietā.

Vīru sacensībās otro vietu 30 dalībnieku konkurencē izcīnīja Kristaps Mauriņš, kurš summā zaudēja vienīgi Dominikam Fišnalleram no Itālijas. Piekto vietu ieņēma Riks Kristens Rozītis no Siguldas, Inārs Kivlenieks ierindojās 17. vietā, Artūrs Dārznieks 19. vietā un saulkrastietis Kristers Aparjods 21. vietā.

Dāmām labākā no Latvijas sportistēm bija juniore Alise Evelīna Mitkus, kura 18 dalībnieču konkurencē ieņēma desmito vietu. Siguldiete Ulla Zirne palika 14. vietā, bet krimuldiete Elīza Tīruma pirmajā braucienā sasita roku, tāpēc otrajā nestartēja.

Svētdien Latvijas kamaniņu braucēji no Norvēģijas atgriežas mājās, bet pēc pāris dienām dosies uz Vāciju, kur Vintenbergas un Kēnigzē trasēs aizvadīs divas nedēļas garas mācību treniņu nometnes. Pasaules kausa izcīņas pirmais posms paredzēts novembra beigās Austrijā.