07.09.2014 12:49

Skrējēji uz pjedestāla Jūrmalā un Vecāķos

Pierīgas novadu vieglatlēti sestdien startējuši gadskārtējā Vecāķu Pludmales skrējienā un Jūrmalas pusmaratonā, abos iekļūstot starp laureātiem.

Jūrmalas pusmaratona ietvaros notikušajā "Asics" desmit kilometru distancē dāmu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Jeļena Ābele no Mārupes. Viņa finišēja pēc 38 minūtēm un 39 sekundēm un otrās vietas ieguvēju Ilonu Marheli apsteidza par trīsarpus minūtēm.

Vīru konkurencē pirmais finišēja Reinis Hartmanis (34:23), bet otrais 24 sekundes vēlāk finiša līniju šķērsoja mārupietis Dmitrijs Serjogins.

27. reizi sestdien notika tradicionālais un tautā iecienītais Vecāķu Pludmales skrējiens, kurā dalībnieki varēja pārbaudīt savu sportisko meistarību dažādās distancēs gan pa pludmali, gan tai piegulošo kāpu zonu.

Galvenajā 10 km distancē absolūtajā vērtējumā labāko desmitniekā izdevās iekļūt Mārtiņam Alksnim no Salaspils (37:33) un siguldietim Kasparam Kārkliņam (38:08) – attiecīgi astotā un devītā vieta. Toties savās vecuma grupās abi starp labākajiem – K. Kārkliņam pirmā vieta V40 grupā, bet M. Alksnim trešā vieta V35 grupā.

Dāmām V50 vecuma grupā labākā jau ne pirmo reizi Vecāķos izrādījās Ināra Lūse no Carnikavas (42:50), bet otro vietu ieņēma siguldiete Anita Zālīte (52:37). Savukārt trešajā vietā S30 grupā ierindojās Iveta Caune no Ikšķiles (46:55).

Pierīgas novadu pārstāvji izcēlās arī divreiz īsākā distancē. S12 grupā piecus kilometrus visātrāk noskrēja Estere Vīksne no Siguldas (22:25), bet labāko sešniekā vēl iekļuva arī ikšķiliete Krista Igenberga (26:09), Renāte Rodionova no Carnikavas (27:21) un Elizabete Ābola no Siguldas sporta skolas (29:00).

S15 grupā otro vietu izcīnīja Luīze Opolā no Ikšķiles (25:11), bet tautas (pieaugušo) grupā dāmām pirmā finišēja viņas novadniece Zane Muceniece (23:10) un trešā siguldiete Ilona Kārkliņa (27:03).

Starp laureātiem bērnu 300–600 metru distancēs izdevās iekļūt Jānim Stūrītim no Turaidas un Agnesei Grozai no Ādažiem.