01.09.2014 16:05

Pierīgas orientieristu komandai septītā vieta klubu stafetēs

Pierīgas orientieristu komandai septītā vieta klubu stafetēs Henrijs Freimanis

Orientēšanās kluba "Kāpa" pārstāvji no Ādažiem, Carnikavas un Saulkrastiem pārspēj vairāk nekā 60 komandas no četrām valstīm un iekļūst labāko desmitniekā.

Svētdien Jaunciemā notikušajās sacensībās katru komandu pārstāvēja desmit orientieristi, kuri veica septiņus posmus, tajā skaitā divus – pāros. Dažāda vecuma sportisti veica dažāda garuma un sarežģītības distances no 2,7 līdz 8,8 kilometriem. Taču katrā komandā dalībniekiem bija vecuma ierobežojumi, piemēram, diviem noteikti bija jābūt vecumā līdz 16 (jaunietēm) vai 14 gadiem (jauniešiem), vai virs 45 (dāmām), vai virs 55 gadiem (kungiem).

Pēc distancē pavadītām gandrīz četrām stundām par uzvarētājiem otro gadu pēc kārtas kļuva bērnu un jauniešu centra "Auseklis IK" pirmā komanda. Par 13 minūtēm no čempioniem atpalika "Belije Noči" komanda no Krievijas, bet trešajā vietā ierindojās Cēsu orientēšanās kluba "Meridiāns" pirmā komanda.

Septītie mazliet vairāk nekā pusstundu pēc uzvarētājiem mērķi sasniedza OK "Kāpa" orientieristi. Komandas sastāvā startēja Edgars Bričonoks, Irita Puķīte, Sergejs Šadrins, Uldis Upītis, Juris Šinke, Rolands Laveiķis, Pēteris Novikovs, Laura Leiboma, Kendija Aparjode un Reinis Putniņš. Startējot gandrīz tādā pašā sastāvā, klubu stafetēs pirms gada viņi bija ierindojušies devītajā vietā.

22. vietu 70 komandu konkurencē ieņēma OK "Kāpa" otrā komanda, kuras sastāvā startēja Ainārs Lupiķis, Kate Dūdele, Ojārs Millers, Kristers Aparjods, Madara Šadrina, Edgars Indrāns, Ruta Kukka, Edgars Andža, Māris Kalniņš un Jānis Peilāns. "Auseklis IK" komandai viņi zaudēja stundu un pusotru minūti. OK "Kāpa" trešā komanda Rūdolfs Šadrins, Ieva Rukšāne, Zane Nāgele, Līga Rukšāne, Paulis Bričonoks, Indulis Peilāns, Gunārs Ostups, Nora Ķigure, Simona Voldiņa un Kārlis Osis finišēja 41. vietā.

Dienu iepriekš Carnikavā, Nagaiņu mežā, notika OK "Kāpa" rīkotā Carnikavas kausa izcīņa orientēšanās sportā. Lietpratēju grupā dāmām (7,3 km) uzvarēja Kendija Aparjode, kura aiz sevis atstāja carnikavietes Lauru Leibomu un Madaru Šadrinu. Savukārt vīriem (9,4 km) pirmās trīs vietas ieņēma Guntis Māliņš, Ainārs Lupiķis un Aigars Leiboms.

No carnikaviešiem pirmās vietas savās vecuma grupās izcīnīja Margus Smotrovs (V10), Raimonds Garais (V12), Reinis Jurjāns (V14), Edgars Indrāns (V16), Sergejs Šadrins (V45), Rolands Laveiķis (V55), Gunārs Ostups (V75), Marta Marija Birzkope (S8) un Laura Nelsone (S16).