11.08.2014 14:25

Starptautiskais Rīgas triatlons – arī ar Pierīgas akcentu

Starptautiskais Rīgas triatlons – arī ar Pierīgas akcentu Raimonds Garenčiks

Eiropas kausa izcīņas posma sacensībās sprinta distancē mājiniekiem ar daudzajiem ārvalstu triatlonistiem līdzvērtīgi pacīnīties nesanāca. Toties Rīgas triatlonā dažādās vecuma un meistarības grupās Pierīgas sportisti izcēlās.

Eiropas kausa izcīņas posms sprintā (puse no olimpiskās triatlona distances – 0,75 km peldus, 20 km uz divriteņa un 5 km skriešus) Rīgā notika pirmo reizi un pulcēja vairāk nekā 300 dalībnieku no 37 valstīm. Jebkuram bija iespēja peldēt Daugavā, braukt ar velosipēdu pa Vanšu tiltu un 11. novembra krastmalu, kā arī skriet pa Ķīpsalu.

Elites grupā vīriem distanci Ķīpsalā visātrāk veica šveicietis Patriks Rainers, kurš finišēja pēc 53 minūtēm un 31 sekundes un otrās vietas ieguvēju Amitai Jonahu no Izraēlas apsteidza par četrām sekundēm. Trešais divas sekundes vēlāk finišēja vēl viens Izraēlas pārstāvis Rons Darmons.

Latvijas labākais triatlonists Andrejs Dmitrijevs bija spiests samierināties ar 58. vietu 67 dalībnieku konkurencē (59:31), bet dāmu konkurencē vienīgā Latvijas pārstāve Baiba Medne ieņēma 21. vietu starp 23 dalībniecēm sešarpus minūtes aiz uzvarētājas itālietes Andželikas Olmo (1.07:47).

Pirms elites grupas Rīgas triatlona ietvaros notika sacensības trijās distancēs individuāli, kā arī stafešu sacensības.

0,75+20+5 km distancē, kurā absolūti labāko laiku uzrādīja "Sportland"/"Nike" stafešu komanda (59:49,1), septīto vietu absolūtajā vērtējumā un pirmo vietu M30 vecuma grupā ieņēma Sandris Šika no Ulbrokas (1.02:45,2). Vienu minūti un vienu pozīciju kopvērtējumā viņam zaudēja Jānis Ozoliņš no Jaunmārupes, kurš toties izrādījās labākais M40 grupā.

Labāko divdesmitniekā absolūtajā vērtējumā vēl izdevās iekļūt carnikaviešiem Raimondam Garenčikam (15. vieta kopvērtējumā un 3.vieta M50 grupā) un Mārim Liepam (17.v. un 4.v. M40 grupā), kā arī salaspilietim Mārtiņam Alksnim (19.v. un 3.v. M30 grupā).

0,375+10+3,2 km distancē, startējot kopā ar jauniešiem, amatieru grupā labākais izrādījās Alekss Alsbergs no Carnikavas, kurš finišēja pēc 43 minūtēm un 48 sekundēm. Savukārt starp dāmām ceturto vietu ieņēma Māra Peilāne no Saulkrastiem (49:51).

Visbeidzot jaunākajā M11 vecuma grupā 0,1+6,5+0,8 km distancē trešo vietu izcīnīja Ričards Sniedze no Ādažiem (21:16) un astoto vietu carnikavietis Patriks Legzdiņš (22:31), bet meitenēm sestajā vietā ierindojās ādažniece Agnese Groza (25:17).