05.08.2014 10:43

Pierīgas ultramaratonisti Cēsīs briest Monblānam

Pagājušās nedēļas beigās Cēsis un pilsētas apkārtnē notika "Cēsis ECO Trail" ultramartona skrējiens, kurā savu izturību pārbaudīja gan sportisti no vairākām ārvalstīm, gan krietns skaits Pierīgas novadu pārstāvju.

Galvenā distance bija 80 kilometrus gara un lielākoties vijās pa meža ceļiem un takām, taču arī pa lauku grants ceļiem un aizaugušiem bezceļiem. No vairāk nekā 150 startējušajiem finišu sasniedza 134 ultramaratonisti, visātrāk – pēc sešām stundām, 43 minūtēm un 36 sekundēm – lietuvietis Vaids Žlabis.

Labāko divdesmitnieku noslēdza siguldietis Juris Dzenis (9.12:13), kurš ieņēma trešo vietu 1980./89. g. dzimušo vecuma grupā. Četras pozīcijas zemāk ierindojās mārupietis Mārtiņš Krūmiņš (9.28:56), bet veterānu konkurencē (1959. g.dz. un vecāki) sesto vietu ieņēma Viktors Suborins no Carnikavas, kurš mērķi sasniedza pēc vairāk nekā 14 stundām.

30 km distancē, kurā uzvarēja Barteks Osjors no Polijas (2.28:06), desmito vietu absolūtajā kopvērtējumā ieņēma Valdis Kulpe no Ikšķiles (2.55:41), bet salaspilietis Uldis Kirtovskis (3.02:21) bija labākais senioru (1960./69.g.dz.) grupā.

Labāko sešniekos savās vecuma grupās bija arī Ainārs Cīrulis no Baložiem, Laima Baltiņa un Andris Jansons no Saulkrastiem, Ilze Rāta no Salaspils, Agnese Kalniņa no Siguldas un Valters Gajevskis no Piņķiem.

Īsākajā 15 km skrējienā sesto vietu, uzvarētājam Artūram Pauliņam zaudējot nepilnas 11 minūtes, ieņēma Normunds Upenieks no Ādažiem, kurš arī bija otrais labākais 1960./69. g.dz. grupā (1.29:00). Dāmām sesto vietu ieņēma ikšķiliete Dace Stīpniece (2.10:56).

"Cēsis ECO Trail" ultramartons ir vienas no kvalifikācijas sacensībām, lai krātu ieskaites punktus un iegūtu tiesības startēt prestižajā Monblāna ultramartonā.