03.06.2014 16:08

Saulkrastu orientieristam Baltijas čempionāta medaļas

Uldis Upītis - pirmais no kreisās Uldis Upītis - pirmais no kreisās Jānis Tamužs

Uldis Upītis izcīnījis godalgas individuālajās sacensībās un stafetē Lietuvā notikušajā Baltijas čempionātā orientēšanās sportā.

Sacensībās garajā distancē M16 vecuma grupā Latvijas orientieristi izcīnīja trīs pirmās vietas. Saulkrastietis Upītis ierindojās otrajā vietā, uzvarētājam Edgaram Ustinovam zaudējot 22 sekundes un trešās vietas ieguvēju Kārli Kaminski apsteidzot par 34 sekundēm.

Dienu vēlāk šī trijotne apvienoja spēkus stafešu sacensībām un trīspadsmit komandu konkurencē izcīnīja bronzas medaļas. Pēc distancē pavadītas nepilnas pusotras stundas viņi uzvarētājiem lietuviešiem zaudēja 14 minūtes.

Lietuvā startēja vēl vairāki Pierīgas novadu sportisti. Individuāli Kendija Aparjode no Saulkrastiem W18 vecuma grupā ieņēma septīto vietu 18 dalībnieču konkurencē, viņas novadniece Irita Puķīte ierindojās desmitajā vietā elites W21 grupā, kurā startēja 40 orientieristes, siguldietis Daniels Kārkliņš ieņēma 12. vietu M20 grupā, bet carnikaviete Laura Nelsone 19. vietu W16 grupā. Stafetēs K. Aparjodes un L. Nelsones pārstāvētās komandas ierindojās piektajās vietās.

Komandu vērtējumā Latvijas izlase ieņēma trešo vietu aiz Lietuvas un Igaunijas komandām un apsteidza Baltkrievijas un Sanktpēterburgas orientieristus.