18.05.2014 14:34

Mārupieši starp "Nordea" Rīgas maratona laureātiem

Pēc rīkotāju ziņām, šogad Rīgas maratona skrējienos četrās distancēs startējuši 23 193 sportisti no 61 valsts.

Pusmaratona distancē (21,1 km) otro vietu dāmu konkurencē izcīnīja Mārupes sporta centra trenere Jeļena Ābele. Viņa finišēja pēc stundas, 19 minūtēm un 9,5 sekundēm un piekāpās vienīgi slavenajai Jeļenai Prokopčukai (1.14:52,9). Vīru konkurencē pirmo vietu izcīnīja Ibrahims Mukunga Vačira no Kenijas (1.05:56).

Savukārt 10 km skrējienā par uzvarētāju kļuva mārupietis Dmitrijs Serjogins, kurš distanci veica 30 minūtēs un 8,4 sekundēs un par 39 sekundēm apsteidza otrās vietas ieguvēju Andreju Dmitrijevu.

Galvenajā 42,195 km distancē par "Nordea" Rīgas maratona uzvarētājiem kļuva japānis Ju Čiba, kurš sasniedza jaunu sacensību rekordu 2.13:43, un etiopiete Tigista Tesome Ajanu (2.36:50). Labākie no Latvijas maratonistiem bija Valērijs Žolnerovičs (2.17:44) un Liene Bernsone (3.02:15). Maratona distanci veica nepilns pusotrs tūkstotis skrējēju.