18.05.2014 11:08

Rīgas jaunatnes čempionāta medaļas aizceļo uz Pierīgu

Rīgas jaunatnes čempionāta medaļas aizceļo uz Pierīgu arhīvs

Galvaspilsētas atklātajās meistarsacīkstēs vieglatlētikā jauniešiem divās vecuma grupās sekmīgi startējuši arī vairāki jaunie sportisti no Siguldas, Salaspils un Ķekavas.

Jaunākajā vecuma grupā zēniem (1999./2000. g.dz.) Pierīgas vieglatlēti izcīnīja divas uzvaras. 1500 metru skrējienā pirmais finišēja Kristaps Bruners no Siguldas sporta skolas (4:40,02), kurš tuvāko sekotāju apsteidza par vairāk nekā sešām sekundēm. Savukārt augstlēkšanā labākais bija Salaspils sporta skolas audzēknis Gatis Saulītis, kurš vienīgais pārvarēja 1,70 metru augstumu.

Trešo vietu 49 dalībnieku konkurencē 100 metru sprinta skrējienā izcīnīja salaspilietis Emīls Elksnītis. Priekšsacīkstēs viņš uzrādīja rezultātu 11,96 sekundes, bet finālā finišēja pēc 12,01 sekundes, uzvarētājam Aivim Krastiņam no Balviem zaudējot 0,13 sekundes. Attiecīgi 15. un 17. vietu 100 metru distancē ieguva Matīss Gregors no Salaspils sporta skolas (12,72 s) un Reinis Rocēns no Siguldas sporta skolas (12,80 s).

Vēl vienu medaļu zēnu konkurencē ieguva siguldietis Pauls Daugulis 800 metru skrējienā, kurā viņš finišēja trešais pēc divām minūtēm un 14,06 sekundēm un uzvarētājam liepājniekam Rojam Pukam zaudēja divarpus sekundes.

Trīs medaļas Rīgas čempionātā Pierīgas jaunie vieglatlēti izcīnīja jauniešu (1997./98. g.dz.) vecuma grupas sacensībās.

Vesera mešanā pārliecinoši labākais bija Eļčins Vorobjovs no Salaspils sporta skolas (66,11 m). Lodes grūšanā Ķekavas novada sporta skolas pārstāvis Kristaps Geks par 43 cm piekāpās uzvarētājam valmierietim Dāvim Oliņam (14,43 m) un ieņēma otro vietu, bet 800 metru skrējienā trešais finišēja Edgars Daugulis no Siguldas (2:04,68).

Didzis Malderis no Salaspils ierindojās ceturtajā vietā 3000 metru skrējienā (10:34,82), bet Nauris Juris Deksnis no Siguldas sporta skolas uzrādīja sesto labāko laiku 400 metru distancē (55,61 s).

Salīdzinājumā ar puišu rezultātiem pieticīgākas bija Pierīgas jaunās vieglatlētes.

Augstāko astoto vietu izdevās iegūt siguldietei Ditai Dubovskai 100 metru skrējienā jaunietēm – viņa kvalificējās finālam un ieņēma astoto vietu (13,89 s). Meiteņu grupā 43 dalībnieču konkurencē 12. vietu 100 metru sprintā ieņēma Laura Nikolajeva no Salaspils (13,72 s), bet 200 metros 17. pozīcijā ierindojās Ieva Emīlija Zālīte no Mārupes sporta centra (29,33 s).