03.05.2014 13:50

Stopiņu handbolistes atguvušas Latvijas čempioņu titulu

Stopiņu handbolistes atguvušas Latvijas čempioņu titulu Latvijas Handbola federācija

Latvijas virslīgas čempionāta finālsērijas izšķirošajā spēlē Ulbrokā Stopiņu novada handbola komanda dramatiskā galotnē pārspēj Ludzas sporta klubu "Latgols".

Kā zināms, fināla pirmajā spēlē Ludzā "Latgols" handbolistēm izdevās pārtraukt Stopiņu kluba 17 uzvaru sēriju, vinnēt 29:20 un izvirzīties vadībā sērijā līdz divām uzvarām.

Piektdien notikušajā finālsērijas otrajā spēlē izšķirošais izrādījās otrā puslaika sākums. Pirmajās 13 minūtēs laukuma saimnieces stopiņietes guva deviņus vārtus, bet viņu pretinieces tikai četrus. Tas ļāva mājiniecēm iekrāt izšķirošo 19:14 pārsvaru un beigās izcīnīt uzvaru 24:19 (10:10).

Uzvarētāju labā pa sešiem vārtiem guva Lana Nikolajeva un Elita Ekkerte, piecus – Elza Seržante.

Fināla cienīga bija izšķirošā trešā spēle Ulbrokā. Gūstot piecus vārtus pēc kārtas, Gintas Ozoliņas trenētās Stopiņu NHK spēlētājas pirmā puslaika vidū ieguva pirmo nopietno pārsvaru 11:7. Ludzānietes starpību pamazām samazināja līdz minimumam (18:17), taču otrajā puslaikā ielaida četrus vārtus, un Stopiņu handbolistes panāca šķietami drošu piecu vārtu pārsvaru 22:17.

Ludzas komanda tomēr nepadevās un nepilnas astoņas minūtes līdz spēles beigām panāca izlīdzinājumu 24:24. Divas minūtes vēlāk Annija Ozoliņa izvirzīja vadībā Stopiņu NHK, bet atlikušajā laikā trīs ludzāniešu metienus atvairīja mājinieču vārtsardze Baiba Baumane, un vēl divreiz bumba trāpīja vārtu konstrukcijai. Kaut arī pašas vārtus vairs neguva, mājinieces svinēja laimīgu uzvaru 25:24.

Stopiņu NHK labā astoņus vārtus guva Ivita Asare, piecus Elita Ekkerte, pa četriem Elza Seržante un Annija Ozoliņa.

Stopiņu klubs par Latvijas dāmu handbola čempionu kļuvis septīto reizi. Pēdējo reizi tas notika 2012. gadā. Pērn finālsērijā stopiņietes piekāpās LSPA komandai.