29.04.2014 11:06

Jeļena Ābele uzvarējusi Biķernieku pusmaratonā

Jeļena Ābele (finišā) un Ināra Lūse (uz goda pjedestāla) Jeļena Ābele (finišā) un Ināra Lūse (uz goda pjedestāla) www.sportlat.lv

Par skriešanas seriāla "Skrien Latvija" otrā posma – Biķernieku pusmaratona – uzvarētāju dāmu konkurencē svētdien kļuva Mārupes sporta centra vieglatlētikas trenere Jeļena Ābele.

21,0975 kilometru distanci viņa veica stundā, 20 minūtēs un 45 minūtēs, otrās vietas ieguvēju Lieni Bernsoni apsteidzot par gandrīz trijām minūtēm. Ātrāki par Jeļenu bija tikai 25 vīri, uzvarēja Valērijs Žolnerovičs (1.08:58).

Pusmaratonā V50 vecuma grupā vīriem otro vietu ieguva Juris Šehtels no Ādažiem (1.24:02), V60 grupā trešo vietu ieņēma olainietis Viktors Rodionovs (1.34:24).

Divas uzvaras Pierīgas skrējējām 11 km "Nike" skrējienā – S40 grupā pirmā bija Ilona Kojaloviča no Babītes (46:38), bet S50 grupā pirmās divas vietas ieņēma carnikaviete Ināra Lūse (43:22) un siguldiete Anita Zālīte (51:12). Otro vietu V40 grupā un 16.vietu absolūtajā kopvērtējumā ieguva siguldietis Kaspars Kārkliņš (38:06).

Dalībnieki no Pierīgas starp laureātiem atzīmējās arī 5,5 km tautas skrējienā, kur pirmo vietu jaunākajā vecuma grupā meitenēm (2001. g.dz. un jaunākas) izcīnīja Estere Vīksne no Siguldas, bet šajā pašā distancē nūjotājiem ceturto vietu ieguva Iveta Sviklāne no Saulkrastiem.

Kopumā visās distancēs Biķerniekos startēja 2015 dalībnieki (finišēja 1991), tādējādi Biķernieku pusmaratons kļuva par otro posmu aiz Valmieras maratona, kam izdevies pulcēt vairāk nekā 2000 dalībnieku, informēja rīkotāji.

Nākamais skriešanas seriāla "Skrien Latvija" posms būs Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratons 15. jūnijā.