28.04.2014 16:49

SEB MTB maratonā starp labākajiem arī Pierīgas riteņbraucēji

Populāro kalnu riteņbraukšanas sacensību seriāla pirmajā kārtā Cēsis–Valmiera sportisti no Pierīgas novadiem atzīmējušies gan 71 km garajā maratona distancē, gan 41 km tautas distancē.

Pirmo vietu "Virši-A" tautas distancē jauniešu vecuma grupā (U-16) izcīnīja Ķekavas novada sporta skolas (ĶNSS) audzēknis Niklāvs Boļšis, kur 41 kilometru veica stundā, 18 minūtēs un 43 sekundēs. Vairāk nekā 1600 dalībnieku konkurencē tas viņu absolūtajā vērtējumā ierindoja 25. vietā.

N. Boļšim šī jaunajā sezonā ir jau trešā uzvara – iepriekš viņš savā vecuma grupā uzvarēja "Mysport" MTB kausa pirmo posmu, kā arī šosejas sacensības Dobelē. Pērn SEB MTB sacensību kopvērtējumā Niklāvs M16 grupā ieņēma trešo vietu, bet M14 grupā pirmais bija Kristofers Bindemanis, kurš šosezon, startējot starp divus gadus vecākiem sāncenšiem, pirmajā posmā ierindojās piektajā vietā trīs minūtes aiz pirmās vietas. Labāko desmitniekā M16 grupā izdevās iekļūt vēl vienam ĶNSS pārstāvim Vladlenam Gurkinam (10. vieta).

Tautas grupā dāmām trešo vietu izcīnīja Carnikavas sporta centra pārstāve Justīne Brūvere, kura uzvarētājai Lāsmai Ozolai zaudēja sešarpus minūtes. Septītā šajā grupā bija Zanda Rutkovska no "Ādaži Velo" komandas. Meiteņu (W-16) grupā trešo vietu ieguva siguldiete Elīna Sabīne Nežborte, bet piektā bija ķekaviete Krista Ratniece. Labāko sešniekos izdevās iekļūt arī ĶNSS pārstāvim Elvijam Zommeram (M-14) un "Ikšķile Velo" komandas dalībniecei Solvitai Sikai (W-45).

"Skandi Motors" sporta braucienā pēc distancē pavadītām vairāk nekā divām stundām dubultuzvaru svinēja "Rietumu Delfin" komandas braucēji igaunis Pēters Prūss un Andžs Flaksis, bet piektais 74 sekundes aiz uzvarētāja mērķi sasniedza "Trek Team" komandas pārstāvis mārupietis Rihards Bartuševičs.

Dāmu konkurencē trešo vietu ieņēma Maija Platace no "Ikšķile Velo" komandas, ceturtais M-45 vecuma grupā bija siguldietis Uģis Mitrevics, septītais elites grupā – ikšķilietis Ervīns Smoļins un astotais junioru (M-18) grupā – Edgars Maculēvičs no Ķekavas novada sporta skolas.

Vairāk nekā 100 komandu vērtējumā "Virši-A" tautas distancē ĶNSS braucēji ieņēma desmito vietu, labāko trīsdesmitniekā arī "MTB Garkalne" (21. vieta), Carnikavas sporta centrs (26.) un EMU/Mālpils sporta klubs (27.). Maratonbrauciena vērtējumā 13. vietā "Ikšķile Velo" komanda.