26.04.2014 16:48

Latvijas regbisti grūtā cīņā pārspēj Izraēlu

Latvijas regbisti grūtā cīņā pārspēj Izraēlu Zigismunds Zālmanis, Nikon

Pierīgas klubu spēlētāju plaši pārstāvētā Latvijas regbija valstsvienība līdz ar panākumu pār Izraēlas izlasi garantējusi otro vietu Eiropas Nāciju kausa (ENC) 2B divīzijas turnīrā.

Sestdien "Daugavas" stadionā notikušajā spēlē Latvijas komanda ar deviņiem Ķekavas kluba "Miesnieki" un Garkalnes "Livonia" pārstāvjiem starta sastāvā ļoti veiksmīgi aizvadīja pirmā puslaika pirmo pusi un pēc četriem piezemējumiem Ingus Aivara, Kristapa Bērziņa, Matīsa Zalcmaņa un Leno Bramaņa izpildījumā plus diviem precīziem K. Bērziņa realizācijas sitieniem izvirzījās vadībā 24:0. Puslaika beigās pretinieki piecus punktus atguva.

Otrajā puslaikā iniciatīva jau piederēja Izraēlas regbistiem, kuri veica trīs piezemējumus. Laukuma saimnieki atbildēja tikai ar vienu, ko, nodemonstrējot lielisku individuālo meistarību, veica "Livonia" līderis Kristaps Bērziņš. Spēles izskaņā pagurušajiem Latvijas izlases spēlētājiem ar grūtībām tomēr izdevās apturēt viesu uzbrukumus un svinēt uzvaru 29:22.

K. Bērziņš Latvijas izlases labā guva 14 punktus (divi piezemējumi, divi precīzi realizācijas sitieni). Vēl no Pierīgas regbija klubiem mājinieku pamatsastāva piecpadsmitniekā bija iekļauts "Livonia" spēlētājs Norberts Bekmanis, kā arī septiņi Ķekavas regbija kluba "Miesnieki" spēlētāji – Jānis Skuja, Edgars Cīrulis, Māris Robežnieks, Viktors Silvoniks, Leno Bramanis, Valters Raņķis un Maksims Batrakovs.

ENC 2B divīzijas turnīra tabulā līdz sestdienas uzvaru Latvijas valstsvienība apsteigusi Andoru un garantējusi otro vietu aiz Izraēlas izlases. Vasaras sākumā Latvijas regbisti aizvadīs pārspēli savā laukumā ar Horvātiju par vietu pakāpi augstākajā 2A divīzijā nākamajā ciklā. Bet vēl līdz tam 3. maijā Latvijas regbisti Odensē aizvadīs 2B grupas pēdējo spēli ar Dāniju.