24.04.2014 13:35

Pierīgas riteņbraucēji sacenšas kalnos un šosejās

”Vivus.lv” MTB maratona labāko sešnieks ”Vivus.lv” MTB maratona labāko sešnieks www.mtb-maratons.lv

"Vivus.lv" kalnu riteņbraukšanas (MTB) maratona pirmais posms aizvadīts sporta un atpūtas kompleksā "Milzkalns" Tukuma pusē. Pavisam seriālā paredzētas sešas sacensības, pēdējās – septembra vidū Baldonē.

50 kilometru distancē vairāk nekā 200 dalībnieku konkurencē trešo vietu izcīnīja siguldietis Raivis Zīmelis no "MySport-Stevens" komandas. Viņš par divām minūtēm un 18 sekundēm atpalika no pirmo divu vietu ieguvējiem "ZZK" komandas pārstāvjiem cēsniekiem Mārtiņa Blūma un Arņa Pētersona, bet par pusotru minūti apsteidza tuvāko sekotāju ikšķilieti Ervīnu Smoļinu ("NN sporta klubs"), kurš bija labākais elites grupā vīriem.

Sesto vietu absolūtajā vērtējumā un trešo elites grupā ieņēma mārupietis Rihards Bartuševičs. R. Zīmelis bija labākais V30 vecuma grupā vīriem, bet S35 grupām dāmām trešo vietu ieņēma "Ādaži Velo" komandas pārstāve Inese Liepiņa, kura finišēja pēc četrarpus stundām.

Pusmaratona braucienā (25 km) labākā starp jaunietēm bija Ķekavas novada sporta skolas audzēkne Krista Ratniece, bet sesto vietu gandrīz 350 riteņbraucēju konkurencē ieņēma "MTB Garkalne" komandas pārstāvis Sandijs Kļaviņš.

Vairākas godalgas Pierīgas MTB braucēji ieguva bērnu sacensībās. Jaunākajā vecuma grupā (2009./10. g. dz.) 700 metru distancē pirmās divas vietas izcīnīja mārupieši Markuss un Ralfs Domoracki, bet meitenēm trešā bija Hevena Krūmiņa. Vēl viens Mārupes BMX kluba pārstāvis Emīls Allers bija labākais 800 metru braucienā (2005./08. g. dz.), bet 1600 metros (2001./04. g. dz.) otro vietu ieņēma Ernests Neļķe, kurš pārstāv "MTB Garkalne" komandu.

Dobeles kausa izcīņā šosejas riteņbraukšanā piedalījušies vairāki Ķekavas novada sporta skolas jaunie sportisti. Lielākos panākumus guva Niklāvs Boļšis, kurš izcīnīju uzvaru 47,2 km grupas braucienā jauniešiem. Sesto vietu šajā grupā ieņēma Kristofers Bindemanis, bet elites grupā 82,6 km distancē septītais finišēja salaspilietis Māris Kaļveršs ("Xsports Cycling Team").