10.04.2014 10:27

Mārupes basketbolistiem zaudējums LBL2 pirmajā pusfinālspēlē

Mārupes basketbolistiem zaudējums LBL2 pirmajā pusfinālspēlē Krišjānis Grantiņš

Basketbola kluba "Mārupe" spēlētājiem būs jācenšas revanšēties svētdien Mārupes sporta kompleksā paredzētajā atbildes mačā pret Ventspils Augstskolas komandu.

Trešdien Ventspilī notikušajā pusfināla sērijas pirmajā spēlē laukuma saimnieki ātri izvirzījās vadībā (7:0, 17:6) un, kā izrādījās, zaudētājos nenonāca ne reizi. Pirmajā puslaikā viņi saglabāja aptuveni desmit punktu pārsvaru un atpūtā devās, tablo vēstot 39:29.

Pēc pārtraukuma īsa ofensīva izdevās Mārupes basketbolistiem, kuri, guvuši desmit punktus pēc kārtas, samazināja starpību līdz 41:39. Taču trešās ceturtdaļas beigās ventspilnieki atbildēja ar 10:0 izrāvienu un atjaunoja drošu pārsvaru (56:43). Ceturtajā ceturtdaļā starpība turējās aptuveni desmit punktu robežās, bet pašās beigās Ventspils Augstskolas studenti to palielināja līdz 84:69.

Spēles statistika liecina, ka izšķirošais bijis laukuma saimnieku pārākums divpunktu metienu realizācijā (62 % pret mārupiešu 38 %). Viesu labā Mārtiņš Šteinbergs guva 16, Rihards Pāže 13 un Toms Straudovskis 12 punktus.

Sērijas otrā spēle notiks svētdien plkst. 17 Mārupē. Ja laukuma saimnieki gūs uzvaru, izšķirošā cīņa par iekļūšanu finālā notiks pirmdien Ventspilī.

Kā zināms, LBL otrās divīzijas pamatturnīru Ventspils Augstskola beidza otrajā vietā, bet BK "Mārupe" sestajā vietā.