02.04.2014 22:17

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas ceturtdaļfināla otrajā spēlē basketbola klubs "Mārupe" trešdien savā laukumā ar viena punkta pārsvaru uzvarēja Rīgas Stradiņa universitātes komandu.

Līdz ar pirmajām minūtēm mājinieki uzņēmās vadību un, lielā mērā pateicoties Artūra Kramiņa rezultatīvajai spēlei (11 no komandas pirmajiem 17 punktiem), pamazām audzēja starpību – 10:6, 17:8, 26:11. Otrā puslaika vidū RSU basketbolisti starpību samazināja līdz sešiem punktiem (29:23), taču viņu ofensīvu ar trim precīziem uzbrukumiem pēc kārtas piebremzēja Gundars Brička.

Kādu brīdi otrajā trešdaļā rezultāta starpība turējās desmit punktu robežās, tomēr pirmā puslaika beigas krietni veiksmīgāk aizvadīja Rīgas studenti, kuri pēdējās minūtēs no 41:30 panāca 43:41, bet uzreiz pēc pārtraukuma mārupieši pirmo reizi spēlē arī nonāca zaudētājos (45:46).

Līdz trešās ceturtdaļas vidum minimālu pārsvaru ieguva te viena, te otra komanda, toties pēdējās minūtes krietni labāk aizvadīja BK "Mārupe" basketbolisti, kuri ar vairākiem A. Kramiņa un Toma Straudovska precīzajiem uzbrukumiem pirms cīņas pēdējā posma bija atguvuši desmit punktu pārsvaru (68:58).

Ceturtās ceturtdaļas lielāko daļu laukuma saimnieku pārsvars turējās nedrošās 4–8 punktu robežās, līdz RSU komanda guva 11 punktus pēc kārtas un minūti līdz pamatlaika beigām vēlreiz pārņēma vadību (80:83).

Šoreiz veiksme galotnē tomēr uzspīdēja Mārupes komandai. 12 sekundes līdz pamatlaika beigām Mārtiņš Šteinbergs realizēja trīspunktu metienu, panākot 85:84 mājinieku labā, bet RSU basketbolistu pēdējais uzbrukums bija nesekmīgs.

BK "Mārupe" labā pa 26 punktiem guva Artūrs Kramiņš un Toms Straudovskis, kura kontā arī desmit atlēkušās bumbas. 14 punkti M. Šteinberga kontā.

Kā zināms, sērijas pirmajā spēlē Mārupes basketbolisti nenosargāja 16 punktu pārsvaru, zaudēja ceturto ceturtdaļu 3:23 un arī visu spēli – 68:76.

Ceturtdaļfināla sērijas izšķirošā trešā spēle notiks ceturtdien plkst. 18.30 Rīgā, Hanzas vidusskolas sporta zālē. Šī pāra uzvarētāji pusfinālā tiksies ar Ventspils Augstskolas basketbolistiem.