28.03.2014 22:01

LBL3 ceturtdaļfinālā būs Siguldas un Carnikavas basketbolistu duelis

Aizvadītas Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas pamatturnīra pēdējās spēles un noskaidroti izslēgšanas turnīra pirmās kārtas pāri. Vienā no tiem būs Pierīgas komandu derbijs.

Piektdien notikušajās regulārās sezonas pēdējās spēlēs bija kāda cita Pierīgas divkauja – basketbola klubs "Sigulda" savā laukumā uzņēma Saulkrastu komandu.

Pirmajā puslaikā laukuma saimnieki divreiz ieguva septiņu punktu pārsvaru (11:4, 24:17), taču abos gadījumos Saulkrastu basketbolisti ātri atspēlējās. Otrā puslaika vidū tādu pašu starpību panāca jau saulkrastieši (64:57), taču arī tā dažu uzbrukumu laikā tika dzēsta. Uzvarētāju noskaidrošana galotnē notika soda metienu "karā", un tajā labāk veicās Siguldas basketbolistiem – 78:73.

Mača vērtīgākā spēlētāja titulu noteikti pelnījis Toms Bitītis, kurš uzvarētāju rindās atzīmējās ar 31 gūtu punktu, deviņām atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un piecām pārķertām pretinieku piespēlēm (arī astoņām kļūdām). Ingars Danbergs BK "Sigulda" labā pievienoja 14 punktus, Artūrs Lielpēteris 11 punktus. Saulkrastu komandas rindās rezultatīvākie bija Edgars Brumermanis (16 p.) un Toms Provejs (14 p.).

Carnikavas basketbolisti LBL3 pamatturnīru pabeidza ar izbraukuma spēli pret turnīra tabulas otrās vietas īpašnieci Rīgas Tehniskās universitātes komandu un sīvā cīņā svinēja uzvaru 76:72. Gandrīz visas spēles gaitā carnikavieši bija vadībā, tomēr beigās ne bez pūlēm nosargāja minimālu pārsvaru.

Edgars Vecums Carnikavas komandas labā guva 14 punktus, Kristaps Briedis 13 un Kristaps Odziņš 12 punktus.

LBL 3. divīzijas noslēguma tabulā Saulkrastu komanda finišēja trešajā vietā (20-6) un ceturtdaļfināla sērijā divu spēļu summā tiksies ar pagājušā gada LBL3 čempioniem, sestās vietas īpašniekiem "Dārznieks"/Cēsis basketbolistiem.

Savukārt ceturtās un piektās vietas ieguvēji BK "Sigulda" (19-7) un Carnikavas (18-8) basketbolisti ceturtdaļfinālā sacentīsies savā starpā. Pēc neoficiālas informācijas, pirmā spēle paredzēta 7. aprīlī Carnikavā.