21.03.2014 21:19

Babītes volejbolistes Baltijas labāko komandu kvartetā

Babītes volejbolistes Baltijas labāko komandu kvartetā Latvijas Volejbola federācija

Sporta kluba "Babīte" dāmu volejbola komanda sagādājusi patīkamu pārsteigumu un līdz ar uzvaru četros setos ceturtdaļfināla spēlē iekļuvusi Baltijas līgas finālturnīra četru labāko komandu skaitā.

Pamatturnīru Babītes komanda beidza sestajā vietā un piektdien Lietuvā notiekošā finālturnīra pirmajā kārtā tikās ar trešās vietas ieguvēju Tallinas Tehniskās universitātes komandu, kas, saprotams, bija uzskatāma par favorīti šajā spēlē.

Šo statusu igaunietes apliecināja pirmajā setā. Latvijas vicečempionēm seta vidū izdevās no 10:16 panākt neizšķirtu 16:16, taču pretinieces atbildēja ar četriem punktiem pēc kārtas un pārsvaru vairs neatdeva – 19:25.

Līdzīgā cīņā iesākās otrais sets, taču tad latvietēm izdevās divi 3:0 spurti un beigās diezgan pārliecinoša uzvara 25:18. Uztvērušas spēles pavedienu, SK "Babīte" volejbolistes trešo setu iesāka ar iespaidīgu ofensīvu 11:3 un sāncensēm atlaides nedeva – 25:11.

Dramatiskākais bija ceturtais sets. Pašā galotnē Babītes komanda no 21:21 panāca 24:21 un nopelnīja trīs mačbumbas, taču tās ne tikai nerealizēja, bet arī trīsreiz nonāca zaudētājās (24:25, 25:26, 26:27). Latvijas volejbolistēm tomēr izdevās atgūt vadību un ar piekto mačbumbu pabeigt spēli 30:28.

Labākās punktu guvējas SK "Babīte" rindās bija Zane Malaševska (19), Sandra Breikša (16) un Līga Lejiņa (12).

Sestdien pusfinālā Babītes volejbolistes sacentīsies ar šosezon labāko Igaunijas klubu "Kohila", kas regulāro sezonu beidza otrajā vietā un piektdien ceturtdaļfinālā ar 3:0 (25:14, 25:13, 25:14) uzvarēja Tartu Universitātes komandu.

Pusfinālā izdevās iekļūt arī Jelgava/LU kluba volejbolistēm, kuras ar 3:1 (25:18, 21:25, 25:22, 25:12) uzvarēja Viru volejbola klubu no Igaunijas. Finālturnīrā ar ceturto numuru izliktās jelgavnieces pusfinālā tiksies ar Baltijas līgas regulārās sezonas uzvarētājām Lietuvas komandu Jonavas "Achema", kas citā ceturtdaļfināla sērijā pārliecinoši pieveica Rīgas Stradiņa universitātes/Minusas volejbola skolas vienību 3:0 (25:12, 25:20, 26:13).

RSU/MVS volejbolistes būs SK "Babīte" pretinieces Latvijas čempionāta pusfinālā, kas sāksies 30. martā.