14.03.2014 21:15

BK "Sigulda" dramatiskā galotnē pārspēj Iecavas basketbolistus

Līdz ar sešu vīru sastāvā gūto uzvaru Siguldas basketbola klubs nostiprinājies Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas turnīra tabulas ceturtajā vietā.

Siguldiešu piektdienas pretinieki Iecavas basketbola klubs "Dartija" pāris spēļu pirms pamatturnīra beigām balansē uz robežas starp iekļūšanu un neiekļūšanu izslēgšanas turnīrā, tāpēc viņiem šis mačs bija īpaši svarīgs. Tomēr vadību cīņas sākumā uzņēmās laukuma saimnieki BK "Sigulda" un otrās ceturtdaļas vidū sasniedza lielāko pārsvaru (37:24).

Pirmā puslaika beigās un otrā sākumā iecaviešiem izdevās atspēlēt gandrīz visu deficītu (40:37), taču mājinieki viņu izrāvienu piebremzēja, un ilgu laiku Siguldas komandas pārsvars turējās 5–10 punktu robežās.

Ceturtās ceturtdaļas vidū "Dartija" basketbolisti uzsāka vēl vienu ofensīvu un ar 13:1 spurtu nepilnu pusotru minūti līdz pamatlaika beigām izvirzījās vadībā (65:64). Pēdējās divās minūtēs priekšā te viena, te otra komanda bija piecas reizes, tomēr pašā galotnē, arī izmantojot pretinieku kļūdu, veiksmīgāki bija siguldieši – 70:67.

BK "Sigulda" uzbrukuma līdera reputāciju arī šoreiz apliecināja Ingars Danbergs, kura kontā 31 punkts. Spēlējošais treneris Klāvs Bedrītis guva 15 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, bet Raimonds Rudzāts – 12 punktus un 10 bumbas pie groziem.

Siguldas klubs (18 uzvaras, 6 zaudējumi) divas spēles līdz regulārās sezonas beigām ieņem ceturto vietu aiz Salacgrīvas (21-2), RTU (20-4) un Saulkrastu (19-5) komandām, bet viņiem seko Carnikava basketbolisti (16-8), ar kuriem siguldieši tiksies jau pirmdien viesos. Otrdien Saulkrastos laukuma saimnieki uzņems Bauskas BJSS vienību.