13.03.2014 12:59

Pierīgas skolu sacensībās lielākie panākumi Babītes un Ulbrokas peldētājiem

(1 balsojums)
Pierīgas skolu sacensībās lielākie panākumi Babītes un Ulbrokas peldētājiem arhīvs

Inčukalnā aizvadītas Pierīgas novadu skolēnu sporta spēļu sacensības peldēšanā. Četrās vecuma grupās startēja trīspadsmit Pierīgas mācību iestāžu audzēkņi.

Dalībnieki jaunākajā D grupā (2002./03.g.dz.) sacentās 25 metru brīvā stila distancē, bet pārējās trijās grupās (A – 1994./97., B – 1998./99. un C – 2000./01. g.dz.) peldēja 50 metrus. Rezultātus komandu vērtējumā rēķināja, summējot katras skolas labākā puiša, meitenes un stafešu komandas iegūtās vietas. Neoficiālajā komandu vērtējumā, rēķinot rezultātus visās četrās vecuma grupās, lielākos panākumus guva Babītes, Ulbrokas un Ādažu vidusskolu skolēni.

D grupā pirmo vietu ieguva Ulbrokas vidusskolas komanda (5 p.), apsteidzot Ādažu vidusskolu (6 p.) un Jaunmārupes sākumskolu (10 p.). Individuāli labāko rezultātu starp meitenēm sasniedza Diāna Silicka (16,0 sekundes), stopiņieši bija labākie arī 4x25 metru stafetē, kurā startēja pa diviem zēniem un divām meitenēm. Savukārt starp zēniem ātrākais izrādījās Ričards Sniedze no Ādažu vidusskolas (15,3 s).

Ulbrokas skolēni izcīnīja pirmo vietu kopvērtējumā arī sacensībās C vecuma grupā (5 p.), kurā otro vietu ieņēma Babītes vidusskola (13 p.) un trešo Jaunmārupes sākumskola (14 p.). Individuāli labākie bija Elīna Beinare-Tjutjunova no Ulbrokas (31,4 s) un Rinards Koršaks no Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas (28,1 s), bet 4x50 m stafetē ātrākie izrādījās Ulbrokas skolēni (2:11,8).

B grupā uzvaru kopvērtējumā svinēja Krimuldas vidusskolas peldētāji (5 p.), kuri uzvarēja stafetē (2:17,5) un ieņēma otrās vietas individuālajās sacensībās (Krista Sakne – 34,7 s; Nils Ļubeckis – 29,2 s). Ātrākais starp puišiem bija Mārtiņš Sluka no Berģu Mūzikas un mākslas skolas (28,7 s), bet starp meitenēm – Alise Kuzņecova no Mārupes vidusskolas (34,5 s). Summā vienādu punktu skaitu (pa 10 p.) savāca Mārupes un Babītes skolēni, taču atbilstoši nolikumam mārupieši ieņēma otro vietu, jo bija ieguvuši augstāku vietu stafetes peldējumā.

Vecākajā A grupā, kurā gan startēja tikai piecu Pierīgas skolu pārstāvji, pārliecinošu uzvaru svinēja Babītes vidusskola, kas individuāli ieguva divas pirmās vietas gan jaunietēm (Vita Gotfrīda 33,7, Žanete Pužule 34,5 s), gan jauniešiem (Roberts Cirsis 26,5, Edvards Linkovskis 28,3 s), kā arī uzvarēja stafetē (2:08,6). Otro vietu ieņēma Mārupes vidusskola (13 p.), trešo Mālpils novada vidusskola (14 p.).

Bez jau pieminētajām mācību iestādēm Pierīgas skolu peldēšanas sacensībās piedalījās arī Vangažu vidusskola, Inčukalna pamatskola, Mālpils vidusskolas Sidgundas filiāle, Ropažu vidusskola un Ādažu Brīvā Valdorfa skola.

Līdz mācību gada beigām Pierīgas skolēnu sporta spēlēs atlikušas divas sacensības – veiklības stafetes "Drošie un veiklie" C vecuma grupā (1. aprīlī Mālpilī) un krosa stafetes četrās vecuma grupās (29. aprīlī Babītē).