10.03.2014 14:41

Badmintonisti cīnās Berlīnē un Siguldā

Jekaterina Romanova Jekaterina Romanova Krišjānis Grantiņš un Siguldas badmintona klubs

Divi Siguldas badmintona kluba pārstāvji aizvadītās nedēļas vidū piedalījās starptautiskajā "Yonex German Junior" turnīrā Berlīnē, bet brīvdienās startēja Latvijas Apvienotās badmintona līgas piektās kārtas turnīrā Siguldā.

Turnīrā Berlīnē piedalījās 183 pasaules labākie jaunie spēlētāji no 28 valstīm, viņu vidū arī Jetakerina Romanova un Kristaps Jānis Gulbis no Siguldas badmintona kluba. Jaukto dubultspēļu turnīrā viņi abi kopā pirmajā kārtā ar 6:21, 10:21 piekāpās badmintona lielvalsts Dānijas pārstāvjiem Aleksandram Bondam un Ditei Hansenai.

Romanovai arī vienspēļu turnīrs beidzās pēc pirmā mača – zaudējums 10:21, 16:21 Joannai Stanišai no Polijas. Savukārt dubultspēļu turnīrā Jekaterina pārī ar lietuvieti Vītauti Fomkinaiti pirmajā kārtā uzvarēja Jūliju Kunkeli un Bridu Šteperi no Vācijas 23:21, 12:21, 21:17, bet otrajā piekāpās Izabellai Nilsenai un Maikenai Sērensenai no Dānijas 13:21, 10:21.

Kristapam Jānim Gulbim vienspēlēs pēc uzvaras 21:16, 21:15 pār Čongo Mulengu no Zambijas izdevās iekļūt otrajā kārtā, kur tika piedzīvots zaudējums pret Čaranu Ficdžeraldu no Vācijas 14:21, 15:21. Pāru cīņā kopā ar Lukašu Rupu no Vācijas Jānis pirmajā kārtā zaudēja duetam no Dienvidkorejas 4:21, 10:21.

Sestdien un svētdien Siguldā risinājās Latvijas Apvienotās badmintona līgas priekšpēdējās piektās kārtas turnīrs. Dubultuzvaru tajā svinēja J.Romanova, kura vienspēļu finālā ar 18:21, 21:7, 21:12 pārspēja Siguldas sporta skolas audzēkni Liānu Lenceviču, bet dubultspēļu finālā kopā ar Aļesju Hodakovsku izšķirošajā mačā pārspēja rīdzinieces Baibu Mednieci un Inesi Preinbergu 21:16, 21:17.

Vīru turnīrā elites grupā pirmo vietu izcīnīja Siguldas badmintona kluba pārstāvis Kārlis Vidass, kurš finālā ar 21:18, 8:21, 21:5 uzvarēja Reini Kraukli. Kristaps Jānis Gulbis noslēgumā ieņēma sesto vietu. Dubultspēlēs par uzvarētājiem kļuva Edijs Līviņš un Toms Preinbergs no badmintona kluba "Rīga". Siguldiešiem Didzim un Paulam Gureckiem trešā vieta, bet K.Vidass un Guntis Lavrinovičs turnīru nepabeidza un ierindojās ceturtajā vietā.

Latvijas Apvienotās badmintona līgas sestās kārtas turnīrs notiks 12. un 13. aprīlī Inčukalna sporta kompleksā.