10.03.2014 10:21

Pierīgas peldētājiem vairākas godalgas Baltijas valstu čempionātā

Pierīgas peldētājiem vairākas godalgas Baltijas valstu čempionātā Latvijas Peldēšanas federācija

Ķīpsalas peldbaseinā Baltijas valstu čempionātā un jauniešu meistarsacīkstēs piedalījās gandrīz trīs simti sportistu. Latvijas komandas sastāvā bija arī vairāki Pierīgas novadu pārstāvji.

Devīto augstvērtīgāko rezultātu starp vīriem, rēķinot visas distances, uzrādīja mārupietis Jānis Šaltāns, kurš 100 metru peldējumā uz muguras izcīnīja pirmo vietu – 56,29 sekundes. 100 metros tauriņstilā viņš ierindojās trešajā vietā (55,45 s), uzvarētājam lietuvietim Deividam Margevičam zaudējot 0,87 sekundes.

Vēl divas godalgas J. Šaltāns nopelnīja stafešu peldējumos kopā ar saviem novadniekiem Pāvelu Gribovski un Ģirtu Feldbergu – 4 x 100 metru brīvā stila stafetē viņiem sudrabs, bet kompleksajā stafetē bronza. P. Gribovskis vēl izcīnīja uzvaru 50 metru brīvā stila distancē (23,95) un ierindojās astotajā vietā 56 dalībnieku konkurencē divreiz garākā distancē (53,88). Savukārt Ģ. Feldbergam divas ceturtās vietas 100 metros brīvajā stilā (53,25) un 200 metros uz muguras (2:11,92).

Trīs medaļas Baltijas čempionātā izcīnīja Dārta Eleonora Dakse no Ikšķiles. Individuāli viņa ieņēma otro vietu 400 metru brīvā stila peldējumā (4:42,08), kurā piektajā vietā ierindojās Agnese Patrīcija Ozola no Stopiņu novada (4:54,63), un sesto vietu 200 metros brīvajā stilā (2:12,97). Savukārt stafešu peldējumos Latvijas komandas sastāvā D. Dakse izcīnīja zeltu 4 x 100 metros brīvajā stilā un sudrabu 4 x 100 metru kompleksajā peldējumā.