05.03.2014 10:00

Basketbola klubiem uzvaras Carnikavā un Saulkrastos

Līdz ar kārtējām uzvarām pār rangā zemāk esošajām komandām pozīcijas Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas turnīra tabulā uzlabojušas divas Pierīgas komandas.

Otrdien Saulkrastu basketbolisti savā laukumā ar 85:72 pārspēja sporta kluba "Rūjiena" komandu. Mājinieki jau pirmajā ceturtdaļā iekrāja solīdu pārsvaru (23:8) un līdz pirmā puslaika beigām to palielināja līdz 20 punktiem (50:30).

Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk aizvadīja viesi, sadeldējot starpību līdz astoņiem punktiem (60:52), taču turpinājumā saulkrastieši noturēja pretiniekus drošā atstatumā un svinēja 19. uzvaru sezonas 23 spēlēs, kas viņus ierindo otrajā vietā aiz līderiem Salacgrīvas basketbolistiem (20-2).

Uzvarētāju labā Mikus Karlovs guva 26 un Toms Provejs 22 punktus.

Dienu iepriekš 15. uzvaru 23 mačos savās mājās guva Carnikavas komanda, kas pēc diezgan līdzīga scenārija ar 84:73 pārspēja "Pārdaugavas" basketbolistus. Pamatus panākumam carnikavieši ielika jau pirmajā ceturtdaļā, ko uzvarēja 29:11. Mača vidū viņu pārsvars īsā brīdī gan saruka no 21 līdz 11 punktiem (66:55), tomēr dažu minūšu laikā starpība tika atjaunota, un cīņas izskaņā šaubu par iznākumu nebija.

Laukuma saimnieku labā 21 punktu guva Jānis Ābols, Kristaps Briedis savāca 20 punktus un 18 atlēkušās bumbas, bet Edgara Vecuma kontā 16 punkti. LBL3 turnīra tabulā Carnikavas komanda ieņem piekto vietu.

Piektdien kārtējo spēli aizvadīs trešā Pierīgas komanda – BK "Sigulda", kas aizvadīs izbraukuma spēli pret "Dārznieks"/Cēsis vienību. Siguldieši turnīra tabulā šobrīd ieņem ceturto vietu (17-5).