01.03.2014 11:22

LBL trešajā divīzijā zaudē tikai vicelīderi

LBL trešajā divīzijā zaudē tikai vicelīderi arhīvs

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas piektdienas spēlēs Pierīgas klubu bilance – divas uzvaras un zaudējums.

Diemžēl LBL3 līdervienību BK "Salacgrīva" un Saulkrastu komandas duelī īsta cīņa neizdevās. Pirmajā ceturtdaļā Salacgrīvas basketbolisti meta ar izcilu precizitāti un jau puslaika vidū panāca iespaidīgu 34:12 pārsvaru. Turpinājumā saulkrastieši tikai spēja izlīdzināt spēles gaitu, taču reāli apstrīdēt mājinieku uzvaru nespēja – smags zaudējums 66:94.

Vienīgais Saulkrastu komandā, kurš guva vismaz desmit punktu, bija Toms Provejs (20 p.).

Toties BK "Sigulda" un "Stasis"/Alūksne komandu spēlē uzvarētāju noteikšanai izrādījās par maz pat ar 45 minūtēm. Cīņā, kurā viena kluba lielākais pārsvars bija tikai astoņi punkti (56:48 alūksniešu labā), neizšķirti noslēdzās gan pamatlaiks (77:77), gan pirmais papildlaiks (84:84). Un tikai otrajā pagarinājumā siguldiešiem izdevās izmantot laukuma priekšrocības un svinēt uzvaru 98:91.

Lauvas tiesu punktu mājinieku labā trijatā guva Ingars Danbergs (28), Toms Bitītis (24) un Raimonds Rudzāts (22 p.).

Ne bez pūlēm, tomēr krietni komfortablāku uzvaru izdevās gūt Carnikavas basketbolistiem. Izbraukuma spēlē pret sporta klubu "Rūjiena" pēc pirmā puslaika carnikavieši zaudēja 34:38, taču spēles otro pusi sāka ar 14:3 izrāvienu un spēli pabeidza 79:68.

Jānis Ābols uzvarētāju labā guva 18 punktu un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas; Rolandam Dovgjallo 15 un Edgaram Vecumam 14 punktu.|

LBL trešās divīzijas turnīra tabulā vienīgie līderi nu ir Salacgrīvas basketbolisti – 20 uzvaras un divi zaudējumi. Viņiem seko Saulkrasti (18–4), RTU (17–4), BK "Sigulda" (17–5) un Carnikava (14–8). Vairumam komandu līdz pirmā posma beigām atlicis aizvadīt pa 5–6 spēlēm.