22.02.2014 23:44

Latvijas izlases hokejists Pavlovs pieķerts aizliegtas vielas lietošanā

Autors  Apriņķis.lv
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)
Latvijas izlases hokejists Pavlovs pieķerts aizliegtas vielas lietošanā yle.fi

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sestdien apstiprinājusi Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) paziņojumu par Latvijas izlases hokejista Vitālija Pavlova pozitīvo dopinga analīzi.

Aģentūra LETA ar atsauci uz LOK preses sekretāru Mārtiņu Mālmeisteru ziņo, ka sportista A un B provju analīzēs tika atrasts aizliegtais stimulants metileksanamīns. Tā ir viela, kas var tikt pievienota uztura bagātinātājiem svara regulēšanai.

Latvijas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers apliecināja, ka B proves atvēršanu pieprasījis pats Pavlovs.

Sestdien notikusi SOK Disciplinārās komisijas sēde, kur telefonkonferences formātā piedalījās arī Vitālijs Pavlovs, noliedzot apzinātu aizliegto vielu lietošanu. Sportists apliecināja, ka šīs hokeja sacensību sezonas laikā ir lietojis vienīgi sava kluba Rīgas "Dinamo" ārsta ieteiktos medikamentus un uztura bagātinātājus.

LOK uzsver, ka visi medikamenti, atjaunošanās līdzekļi un uztura bagātinātāji, kurus saņem Latvijas komandas sportisti olimpisko spēļu laikā, ir laboratoriski pārbaudīti, ar atbilstošiem sertifikātiem un nesatur aizliegtās vielas.

Sākot ar pagājušā gada septembri, pēc LOK pasūtījuma Latvijas Antidopinga aģentūra (LAA) ir veikusi vairāk par 65 dopinga pārbaudēm, tai skaitā visiem 58 Latvijas olimpiskās komandas sportistiem. Tā 2013. gada 10. decembrī šāda pārbaude tika veikta arī Pavlovam, bet šīgada 2. janvārī no Helsinku Antidopinga laboratorijas tika saņemta atbilde par negatīvu rezultātu.

Soču olimpisko spēļu laikā jau ir veiktas dopinga analīzes 29 Latvijas sportistiem, atsevišķiem atlētiem - atkārtoti.

LOK uzsver, ka nosoda dopinga lietošanu sportā un ir par godīgu spēli, atzīstot, ka dopinga lietošana nav savienojama ar olimpiskajiem principiem un olimpieša statusu. Pēc saņemtās informācijas no sportista SOK Disciplinārās komisijas sēdes laikā LOK piekrīt hokejistam, ka aizliegtā viela nav lietota apzināti.

Pēc oficiāla lēmuma Pavlovs tiks diskvalificēts no olimpisko spēļu ceturtdaļfināla mača ar Kanādu. Viņam tiks atņemta piemiņas medaļa un diploms par dalību olimpiskajās spēlēs, bet hokeja valstsvienības rezultātu tas neiespaidos.

Atgriežoties mājās pēc olimpiskajām spēlēm, LOK sadarbībā ar LAA, Latvijas Hokeja federāciju (LHF), hokeja klubu Rīgas "Dinamo" un tā apkalpojošo personālu veiks tālāku lietas patieso apstākļu noskaidrošanu, lai izslēgtu šādu gadījumu atkārtošanos nākotnē. Par iespējamiem sodiem, kas piemērojami sportistam, norīkots lemt Starptautiskajai Hokeja federācijai (IIHF).

24 gadus vecais Pavlovs Sočos piedalījās visās piecās Latvijas izlases spēlēs un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli.