17.02.2014 16:50

Pauerliftinga entuziasti pulcējas Inčukalnā

Inčukalna novada čempionātā spiešanā guļus, kas bija arī Latvijas pauerliftinga kausa izcīņas trešais posms, piedalījās 17 komandu pārstāvji no visas Latvijas.

Dalībniekam uz stieņa tika uzlikts svēršanās laikā uzrādītais personīgais svars (dāmām – puse no personīgā svara), kas tiks noapaļots līdz 500 gramiem uz augšu vai uz leju. Šis stienis tad bija jāuzspiež guļus maksimāli daudz reižu.

Ceturto vietu Inčukalna čempionātā komandu vērtējumā ieņēma Siguldas "Panatta Fitness" spēkavīri. Kā jau pēdējā laikā ierasts, labākos rezultātus siguldieši uzrādīja jauniešu sacensībās 1996./97. gadā dzimušo grupā, kas notika trijās svara kategorijās.

Otro absolūti labāko rezultātu šajā vecuma grupā un vislabāko sportistiem svara kategorijā līdz 66 kg sasniedza Emīls Ločmelis, kurš 64 kg smago stieni (viņa personīgais svars bija 64,40 kg) uzspieda 21 reizi. Vairāk spēja tikai Elvijs Sergevičs no Aizkraukles (23). Otro vietu jauniešiem svara kategorijā līdz 105 kg izcīnīja Nils Teterovskis, kurš 100 kilogramus smago stieni pacēla 14 reizes.

Junioru vecuma grupā (1991./95. g. dz.) trešajā vietā savā svara kategorijā ierindojās siguldietis Valdis Strautiņš (105 kg stienis, astoņas reizes) un ceturtajā vietā mājinieks Rolands Zariņš no kluba "Spēka pasaule" Inčukalna komandas (86 kg, 15 reizes).

Senioru grupā 1964./74. gadā dzimušajiem absolūti trešo labāko rezultātu sasniedza "Panatta Fitness" komandas pārstāvis Guntis Zvejnieks, kurš 83 kg smagu stieni uzspieda 26 reizes. Savukārt pieaugušo jeb "Open" klasē svara kategorijā līdz 105 kg sestajā vietā deviņu dalībnieku konkurencē ierindojās Kaspars Zviedrāns – 99 kg stienis 20 reižu.

8. martā Jelgavā paredzēts Latvijas čempionāts svara stieņa spiešanā guļus.