15.02.2014 11:17

BK "Sigulda" uzvar ar plus 19, BK "Mārupe" – ar plus 48

BK "Sigulda" uzvar ar plus 19, BK "Mārupe" – ar plus 48 arhīvs

Siguldieši gūst panākumu, spēlējot sešu vīru sastāvā, un sasniedz Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas sezonas rezultativitātes rekordu.

LBL otrās divīzijas spēlē mārupieši ar 95:47 pieveica turnīra tabulā trīs vietas augstāk esošo "Pārdaugava"/LU komandu, turklāt izbraukumā. Pirmo izrāvienu viesi veica pirmās ceturtdaļas vidū, gūstot desmit punktus pēc kārtas (22:10), otrā puslaika sākumā sasniedza 20 punktu pārsvaru (55:35), bet ceturtajā ceturtdaļā pretiniekiem ļāva iemest tikai četrus punktus, bet paši guva trīsdesmit.

BK "Mārupe" labā Gundars Brička guva 26, Mārtiņš Motivāns 24 un Mārtiņš Šteinbergs 12 punktus. Turnīra tabulā debitanti ar piecām uzvarām 13 spēlēs pakāpušies uz septīto vietu. Nākamā spēle viņiem paredzēta jau svētdien plkst. 17 Mārupes sporta kompleksā pret Rīgas Stradiņa unversitātes komandu.

Līdzīgā garā risinājās arī LBL trešās divīzijas spēle Siguldā, kur laukuma saimniekiem pretī stājās turnīra pastarīši "Rīdzene"/"Turība-2" basketbolisti. Otrā puslaika sākumā vien sešu vīru sastāvā spēlējošie mājinieki jau bija nodrošinājuši itin drošu pārsvaru (63:39). Taču trešās ceturtdaļas beigās rīdzinieki starpību sadeldēja līdz 69:58, vēlāk arī līdz 75:67. Šajā kritiskajā brīdī Siguldas basketbolistiem izdevās gūt 15 punktus pēc kārtas un nosargāt uzvaru 95:76.

LBL3 sezonas punktu rekordu piektdienas spēlē sasniedza Ingars Dambergs, kurš iemeta 44 punktus, realizējot 7 no 13 divpunktu metieniem, 7 no 9 trīspunktu metieniem un 9 no 11 soda metieniem. 20 punktus uzvarētājiem pievienoja Toms Bitītis.

Turnīra tabulā BK "Sigulda" (16-4) ieņem trešo vietu aiz Saulkrastu (17-2) un Salacgrīvas (16-2) komandām.