08.02.2014 13:35

Mēneša labākais spēlētājs neglābj no zaudējuma

Mēneša labākais spēlētājs neglābj no zaudējuma arhīvs

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas spēlēs pret rangā zemāk esošām komandām neveiksmes piektdien piedzīvojušas divas Pierīgas komandas.

Piektdien kļuva zināms, ka par LBL3 mēneša labāko spēlētāju janvārī atzīts basketbola kluba "Sigulda" aizsargs Toms Bitītis. Vidēji spēlē laukumā pavadot 35 minūtes un 33 sekundes, viņš guva 22,7 punktus, izcīnīja 8,2 atlēkušās bumbas, izdarīja 6,8 rezultatīvās piespēles, izprovocēja 4,8 pārkāpumus, 3,2 reizes pārķēra pretinieku piespēles un palīdzēja savai komandai izcīnīt piecas uzvaras sešos mačos.

Arī spēlē pret Rīgas Tehniskās universitātes komandu T. Bitītis bija labākais savā vienībā (24 punkti, 8 atlēkušās bumbas, 4 piespēles, 3 pārķertas piespēles), tomēr nespēja glābt siguldiešus no ceturtā zaudējuma sezonā – 73:80.

Visa cīņa aizritēja punkts punktā, un vēl divas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāts bija neizšķirts 70:70. Tomēr galotnē studenti bija krietni veiksmīgāki. 15 punktus BK "Sigulda" labā guva Raimonds Rudzāts, 13 punktus Ingars Danbergs.

Negaidītu zaudējumu izbraukuma spēlēs pret vieniem no LBL3 pastarīšiem Rugāju komandu piedzīvoja Carnikavas basketbolisti. Pirmā puslaika vidū carnikavieši nonāca zaudētājos 23:38, taču pamazām deldēja starpību un divarpus minūtes līdz beigām bija to samazinājuši līdz minimumam (60:61). Intriga saglabājās līdz pēdējai sekundei, tomēr virsroku guva laukuma saimnieki – 65:62.

Carnikavas kluba rindās rezultatīvākie bija Kristaps Briedis (21 punkts), Jānis Pētersons (12) un Rolands Dovgjallo (11).

LBL trešās divīzijas turnīra tabulā pirmo vietu dala Saulkrastu un Salacgrīvas komandas (16-2), kurām seko BK "Sigulda" (15-4), RTU (14-4) un Carnikava (13-6). Otrdien principālu savstarpējo spēli aizvadīs Saulkrastu un Carnikavas basketbolisti.