04.02.2014 16:56

Pierīgas orientieristi ziemas sezonu atklāj Igaunijā

Pierīgas orientieristi ziemas sezonu atklāj Igaunijā arhīvs

Ilgstošais sniega trūkums Latvijā nav ļāvis izveidot ziemas orientēšanās sacensībām nepieciešamo slēpošanas trašu tīklu, tāpēc pirmās šāgada sacensības tika aizvadītas Igaunijā.

Triju dienu sacensībās orientēšanās kluba "Kāpa" pārstāve ādažniece Laura Leiboma izcīnīja otro vietu junioru vecuma grupā (līdz 20 gadu vecumam). Pirmajā dienā viņa ierindojās trešajā vietā, otrajā dienā bija astotā, bet pēdējās sacensībās garajā distancē ierindojās septītajā. Summā L. Leiboma uzvarētājai Sigitai Lapsiņai zaudēja nepilnas 12 minūtes.

Labākais no Latvijas orientieristiem M18 vecuma grupā bija Uldis Upītis no Saulkrastiem. Sacensību otrajā dienā viņš izcīnīja trešo vietu aiz Igaunijas un Lietuvas sportistiem, bet trešajā dienā bija otrais ātrākais. Tā kā Uldis bija startējis tikai divās no trim distancēm, kopvērtējumā viņš netika klasificēts.

Februāra beigās Igaunijā notiks pasaules junioru un veterānu, kā arī Eiropas jauniešu čempionāti ziemas orientēšanās sportā.