01.02.2014 08:21

LBL otrajā līgā zaudējums, trešajā līgā uzvara

Latvijas Basketbola līgā kārtējās spēles piektdien aizvadījušas divas Pierīgas komandas. Basketbola klubs "Mārupe" otrās divīzijas turnīrā piedzīvoja zaudējumu, bet vieni no trešās divīzijas līderiem Siguldas basketbolisti tika pie kārtējās uzvaras.

BK "Mārupe" izbraukuma spēli Ventspilī pret LBL2 vicelīderiem "Baltijas Tranzīta servisu" sāka ļoti apņēmīgi un ātri vien ieguva solīdu 15:2 pārsvaru. Kādu brīdi mārupiešiem izdevās nosargāt starpību apmēram desmit punktu robežās, taču otrajā ceturtdaļā ventspilnieki no 17:25 dažu minūšu laikā panāca 29:27 savā labā un turpinājumā punktu pa punktam audzēja pārsvaru.

Cerības atspēlēties Mārupes basketbolisti saglabāja līdz pat pamatlaika pēdējām minūtēm, tomēr mājinieki viņiem tās neļāva īstenot – 62:76. Mārupes kluba sastāvā rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Mārtiņš Motivāns, pa desmit punktiem guva Gundars Brička, Rihards Pāže un Mārtiņš Šteinbergs.

LBL2 otrā posma turnīrā par 1.–10. vietu mārupieši ar trim uzvarām desmit spēlēs, ierēķinot pirmajā posmā aizvadīto savstarpējo maču rezultātus, dala 8.–9. vietu.

Basketbola klubs "Sigulda" spēlē ar Rugāju komandu pārņēma vadību jau pirmajās minūtēs, taču pirmajā puslaikā tālāk par 33:20 "aizbēgt" nespēja. Toties trešajā ceturtdaļā veica izšķirošo izrāvienu 15:2 (60:34), un atlikušais spēles laiks bija vairs tikai formalitāte. Beigu rezultāts 84:55 siguldiešu labā.

Toms Bitītis mājinieku sastāvā izcēlās ar 23 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm. Raimondam Rudzātam 16 punktu un 12 bumbas pie groziem, Arvim Pileniekam 13 punkti. Ar 15 uzvarām 18 spēlēs BK "Sigulda" LBL3 turnīra tabulā saglabā trešo vietu.