27.01.2014 11:46

Eiropas triatlona ziemas sezona sākusies Siguldā

Eiropas triatlona ziemas sezona sākusies Siguldā Eiropas triatlona savienība

Eiropas triatlona savienības (ETU) Eiropas kausa izcīņas pirmajā posmā Siguldas sporta un aktīvās atpūtas centrā Laurenčos piedalījās vairāk nekā 120 sportisti no Latvijas, Baltkrievijas, Krievijas, Itālijas, Norvēģijas, Slovākijas un Turcijas.

Ziemas triatlona dalībnieki startēja trijās disciplīnās – skriešanā, riteņbraukšanā un slēpošanā. Sacensības skatītājiem labi pārredzamos 2,5, 4 un 7 km apļos aizritēja elites grupā, amatieru ("Open") un jauniešu konkurencē.

Elites grupā (7,5 + 14 + 11,2 km) dubultuzvaru izcīnīja Krievijas pārstāvji Pāvels Andrejevs (1.32:16,10) un Dmitrijs Bregeda (1.33:06,35), bet trešajā vietā mērķi sasniedza norvēģis Kristians Monsens (1.33:19,35). Vienīgais Latvijas pārstāvis alūksnietis Oskars Muižnieks finišēja cienījamajā septītajā vietā trīs minūtes aiz uzvarētāja. Savukārt dāmu konkurencē izturīgākā izrādījās Jūlija Surikova no Krievijas (1.50:05,15).

"Open" kategorija (5 + 7 + 7 km) bija pulcējusi lielāko dalībnieku skaitu – spītējot bargajam salam, startēja 80 triatlonisti, viņu vidū arī ievērojams skaits Pierīgas novadu pārstāvju.

Absolūtajā vērtējumā pirmās divas vietas izcīnīja Talsu biatlona kluba pārstāvji Gints Lūsis (1.00:43,10) un Juris Damškalns. Piekto vietu kopvērtējumā un otro vietu M40 vecuma grupā ieņēma siguldietis Kaspars Kārkliņš (1.05:08,45), bet trīspadsmitais bija Krišjānis Grigalinovičs no Carnikavas (1.11:45,15) Otrais jaunākajā M19 vecuma grupā ādažnieks Dainis Krasovskis (šajā grupā vairāk dalībnieku gan nebija), ceturtās vietas ieguva Alvis Krilovskis no Ikšķiles (M40) un salaspilietis Uldis Kirtovskis (M50).

Jauniešu grupā (2,5 + 4 +2,8 km) uzvaru izcīnīja 16 gadus vecais Barnislavs Dubei no Slovākijas (35:48,80).