10.01.2014 21:38

Pierīgas basketbolisti sezonu atsāk ar uzvarām (papildināta)

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas (LBL3) turnīra jaunā gada pirmajās spēlēs kārtējos panākumus guvušas Saulkrastu, Carnikavas un Siguldas komandas.

Saulkrastu basketbolisti divpadsmito uzvaru šīs sezonas četrpadsmit spēlēs guva viesos pār "Rīdzene/Turība-2" vienību – 75:64. Spēles pirmajā puslaikā komandas pārmaiņus izvirzījās vadībā, taču pēc pārtraukuma saulkrastieši veica 11:0 izrāvienu un vienubrīd sasniedza arī 17 punktu pārsvaru.

Uzvarētājiem Edgars Brumermanis guva 19, Toms Provejs un Jānis Lāčaunieks pa 14 punktiem.

Carnikavieši desmito panākumu četrpadsmit mačos izcīnīja izbraukuma spēlē pret basketbola klubu "Madona". Gandrīz visas cīņas gaitā viesi bija vadībā, tomēr viņu pārsvars nepārsniedza 6–8 punktus. Četrarpus minūtes līdz pamatlaika beigām madoniešiem arī izdevās panākt izlīdzinājumu (55:55), taču Carnikavas komanda nekavējoties atbildēja ar desmit gūtiem punktiem pēc kārtas un beigās svinēja uzvaru 69:60.

Viesu rindās rezultatīvākie bija Didzis Bergs (21 p.) un Rolands Dovgjallo (20), bet Kristapam Briedim 10 punkti un 13 atlēkušās bumbas.

Piektdien vakarā jaunā gada pirmo spēli izbraukumā pret sporta kluba "Rūjiena" komandu sekmīgi aizvadīja basketbola klubs "Sigulda", gūstot uzvaru 84:73. Otrā puslaika sākumā laukuma saimnieki bija diezgan drošā vadībā 48:36, taču tad siguldieši guva 13 punktus pēc kārtas un līdz trešās ceturtdaļas beigām palielināja pārsvaru līdz 63:55.

Spēles pēdējā posmā Rūjienas basketbolisti starpību samazināja līdz minimumam (67:66) un vēl divarpus minūtes līdz beigām BK "Sigulda" pārsvars bija tikai 76:73, taču atlikušajā laikā punktus guva tikai viesi. 28 punktus Siguldas kluba labā guva Ingars Danbergs, 23 punktus – Toms Bitītis.

LBL3 turnīra tabulā pirmo vietu ieņem Salacgrīvas komanda (13-1), kurai seko Saulkrasti (12-2), BK "Sigulda" (11-3), Carnikava, RTU un Bauskas bērnu un jaunatnes sporta skola (visām pa 10-4).

Nākamo spēli Carnikavas komanda aizvadīs pirmdien savā laukumā pret "Rīdzene/Turība-2" vienību, Saulkrastu basketbolisti trešdien viesosies Alūksnē, bet siguldieši ceturtdien izbraukumā sacentīsies ar Bauskas BJSS komandu.

(papildināta ar BK "Sigulda" spēles rezultātu)