03.01.2014 21:39

LBL3 turnīrs Pierīgas klubiem atsākas ar uzvaru un diviem zaudējumiem

Latvijas Basketbola līgas trešās divīzijas pirmā apļa pēdējās spēlēs piektdien panākumu guva tikai Carnikavas komanda. Siguldas un Saulkrastu basketbolistiem pa neveiksmei cīņās pret tiešajiem konkurentiem uz vadošajām vietām.

Carnikavieši pārliecinošu uzvaru 102:75 guva izbraukumā pār objektīvi vājākiem pretiniekiem – turnīra tabulas pēdējā vietā esošo "Rīdzene/Turība-2" komandu. Pirmās desmit minūtes laukumā vēl ritēja līdzīga cīņa, taču, sākot no otrās ceturtdaļas, viesi pamazām audzēja pārsvaru un beigās sasniedza "plus 27", sagādājot sāncenšiem 13. zaudējumu pēc kārtas.

Carnikavas kluba rindās rezultatīvākie bija Rolands Dovgjallo (20 punktu), Edgars Vecums (18) un Kristaps Odziņš (11).

Divu līderu trio komandu savstarpējā spēlē BK "Sigulda" savā laukumā ar 69:85 piekāpās basketbola klubam "Salacgrīva". Cīņas sākumā siguldieši ātri iekrāja desmit punktu pārsvaru, taču dažu minūšu "bedre" pirmā puslaika vidū ļāva viesiem atgūties. Salacgrīvas basketbolisti ātri izlīdzināja rezultātu, pārņēma vadību un atpūtā devās ar piecu punktu pārsvaru (36:31).

Otrā puslaika sākumā salacgrīvieši veica izrāvienu 9:0 (45:33) un turpinājumā tuvāk par desmit punktu starpību mājiniekus nepielaida. Vairāk nekā pusi punktu (36) BK "Sigulda" labā guva Ingars Danbergs, taču īsts palīgs uzbrukumā viņam šoreiz bija tikai Ilmārs Cīrulis, kuram 16 punktu.

Līdzšinējie LBL3 turnīra līderi Saulkrastu basketbolisti viesos piekāpās Rīgas Tehniskās universitātes komandai 59:78. Tāpat kā Siguldā, laukuma saimnieki jau mača sākumā izvirzījās solīdā vadībā, taču šinī gadījumā iniciatīvu neatdeva, un pirmā puslaika beigās pārsvaru bija pieaudzējuši līdz 39:21.

Sekmīga spēles vidusdaļa saulkrastiešiem palīdzēja starpību samazināt līdz pieciem punktiem (46:41), taču ceturto ceturtdaļu RTU basketbolisti iesāka ar deviņiem punktiem pēc kārtas (63:46) un turpinājuma nedeva pretiniekiem iespēju atspēlēties. Saulkrastu vienības labā Toms Provejs guva 17, Edgars Brumermanis 11 un Reinis Birznieks 10 punktus.

Pēc piektdienas spēlēm par vienīgajiem LBL3 turnīra līderiem kļuvuši BK "Salacgrīva" basketbolisti, kuriem ir 12 uzvaras un viens zaudējums. Otro vietu ar 11 uzvarām 13 spēlēs ieņem Saulkrastu komanda, BK "Sigulda" un RTU dala trešo vietu (10-3), bet Carnikava un Bauskas BJSS komanda piekto (9-4). Izslēgšanas turnīram kvalificēsies pirmo astoņu vietu ieguvēji.