17.12.2013 13:27

Garkalnietim 36. vieta Eiropas čempionātā ātrajā šahā

Toma Kantāna izcīnītā vieta ceturtajā desmitā varētu šķist necila, taču tā iegūta vairāk nekā 700 šahistu konkurencē.

Varšavā nedēļas nogalē tika aizvadīti Eiropas čempionāti ātrajā šahā un šaha ātrspēlē, kuros gandrīz 750 dalībnieku vidū bija arī divi duči Latvijas šahistu. Ātrā šaha turnīrā (apdomas laiks 15 minūtes partijai + 10 sekundes gājienam) otrais labākais no viņiem bija Toms Kantāns, kurš 11 kārtās guva astoņas uzvaras, piedzīvoja trīs zaudējumus un, tāpat kā vēl 25 šahisti, finišēja ar astoņiem punktiem. Pēc papildrādītājiem viņam 36. vieta.

Par Eiropas čempionu ar 9,5 punktiem no 11 iespējamiem kļuva Rihards Raports no Ungārijas, bet labākais no Latvijas pārstāvjiem bija Arturs Neikšāns ar 8,5 punktiem un 21. vietu.

Eiropas ātrspēles čempionātā (apdomas laiks trīs minūtes partijai + divas sekundes gājienam) T. Kantānam veicās mazliet sliktāk – ar 13 punktiem no 22 iespējamiem viņš ierindojās 81. vietā 437 šahistu konkurencē. Eiropas čempions Antons Korobovs no Ukrainas izcīnīja 18,5 punktus, bet starp Latvijas šahistiem labākais atkal bija Arturs Neikšāns – 15,5 punkti un 21. vieta.