07.12.2013 14:02

Siguldietis uzvarējis Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā junioriem

Siguldietis uzvarējis Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā junioriem Latvijas Kamaniņu sporta federācija

Pagājušā gada Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu laureāts Riks Kristens Rozītis izcīnījis pirmo vietu junioru sacensībās Vinterbergas trasē Vācijā.

Pirmajā braucienā siguldietis sasniedza otro rezultātu 19 dalībnieku konkurencē, bet otrajā bija labākais un otrās vietas ieguvēju junioru Pasaules kausa pirmā posma uzvarētāju vācieti Toniju Grēfi summā apsteidza par 0,175 sekundēm. Sacensībās pirms nedēļas R. K. Rozītis bija ieņēmis sesto vietu.

Atzīstami Vinterberā startēja brālis un māsa Kristers un Kendija Aparjode no Saulkrastiem. Kristers, kurš pirmajā posmā ieņēma trešo vietu, šoreiz 34 jauniešu konkurencē bija ceturtais 0,707 sekundes aiz uzvarētāja vācieša Markusa Hummera un tikai 0,034 sekundes aiz bronzas laureāta Paula Lukasa Heidera no Vācijas.

Savukārt sacensībās jaunietēm, kurās startēja 21 kamaniņu braucēja, Kendija ieņēma sesto vietu, uzvarētājai Svenjai Estreiherei zaudējot 0,944 sekundes.

Sacensībās juniorēm 16 dalībnieču konkurencē Alise Evelīna Mitkus ierindojās 13. vietā, bet junioru divnieku sacensībās ropažnieks Kristens Putins kopā ar Kārli Matuzelu ieņēma priekšpēdējo 11. vietu.

Junioru Pasaules kausa izcīņa kamaniņu sportā turpināsies nākamās nedēļas nogalē Lillehammeres trasē Norvēģijā.