11.11.2013 12:32

Pauerliftinga sacensībās Siguldā sasniegts dalībnieku rekordskaits

Siguldas novada čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu piedalījās nepilns simts spēkavīru un sievu no 22 komandām, kas, pēc rīkotāju atzinuma, Latvijas kausa izcīņas posmam ir ļoti liels sasniegums.

Nolikums paredzēja, ka dalībniekiem uz stieņa tiek uzlikts svēršanās laikā uzrādītais personīgais svars (dāmām – puse no šī svara), un šis stienis jāpaceļ maksimāli daudz reižu. Sacensības Siguldas 1. pamatskolas sporta zālē ritēja vairākās svara kategorijās dāmām, jauniešiem, junioriem, vīriem un senioriem.

Mājiniekiem siguldiešiem vislabāk veicās jaunākajās vecuma grupās. Jauniešu konkurencē (1995. g.dz. un jaunāki) absolūti labāko rezultātu uzrādīja "Panatta Fitness" kluba Siguldas komandas pārstāvis Emīls Ločmelis, kurš startējot svara kategorijā līdz 66 kilogramiem, 64 kg smago stieni uzspieda divdesmit reizes.

Otro vietu kategorijā virs 83 kg jauniešiem izcīnīja Nils Teterovskis, kurš 97 kg smago stieni pacēla 13 reizes. Savukārt junioru (1990./94. g.dz.) konkurencē trešo vietu kategorijā virs 93 kg ieņēma Mārtiņš Zviedrāns (20 reižu) un ceturto – Mārtiņš Šmukša kategorijā līdz 93 kg (20).

Senioru grupā (1973. g.dz.un vecāki) trešo vietu ieņēma siguldietis Guntis Zvejnieks (22), bet sestais bija baldonietis Ervīns Dilbo (13).

Vīru grupā mājiniekiem pie godalgām tikt neizdevās. Absolūti labāko rezultātu, startējot svara kategorijā līdz 83 kg, uzrādīja Fjodors Skoriks no Kauguriem, kurš 72 kilogramus smago stieni uzspieda 43 reizes. No Siguldas atlētiem piektās vietas savās kategorijās ieņēma Agris Lelis (27) un Kaspars Zviedrāns (20), bet sestajā vietā ierindojās Mikus Ozols (11).

Komandu vērtējumā tika ņemti vērā pieci labākie rezultāti no jebkuras vecuma un dzimuma grupas jebkurā svaru kategorijā, un pēc šī rādītāja pirmo vietu izcīnīja "Panatta Sigulda" komanda.